Samorząd Województwa walczy o pieniądze dla regionu

  • 16.02.2021, 15:07 (aktualizacja 17.02.2021, 13:57)
  • Agencja Reklamowa Anons Press
Samorząd Województwa walczy o pieniądze dla regionu
Zmniejszenie bezrobocia, rozwój gospodarki. 2,6 mld euro zainwestował Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego w region od wejścia Polski do UE. Pieniądze trafiły do takich gmin jak Sławno. Obszary po PGR mocno chce rozwijać marszałek Olgierd Geblewicz i walczy o dodatkowe środki unijne.

Rozbudowa drogi do Polanowa, utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Sławnie, Warsztaty Terapii Zajęciowej. Te działania podniosły jakość życia mieszkańców i pomogły im się rozwijać. Są możliwe, dzięki wsparciu z UE skierowanemu przez Zarząd Województwa na obszary wykluczone.

Województwo Zachodniopomorskie bardzo dobrze radzi sobie z realizacją tej perspektywy finansowej 2014-20 - mówiła wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak w trakcie konsultacji funduszy unijnych na lata 2021-27.

Na Pomorze Zachodnie ma trafić 1,3 mld euro. Zdaniem marszałka to za mało i konieczne są dodatkowe środki, wzorem tych jakie od lat dostaje Polska Wschodnia.

- Chcemy dalej budować spójny region. Bez twardych inwestycji w infrastrukturę nie rozwiniemy terenów takich jak Sławno. Dlatego zabiegamy o dodatkowe 800 milionów euro – mówił Olgierd Geblewicz.

Region stawia na gospodarkę, ekologię i rozwój terenów po PGR.

Agencja Reklamowa Anons Press

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Luska Papaciakowa !!!!
Luska Papaciakowa !!!! 25.02.2021, 00:08
Tego Wojta to trzeba przegnac ze Slawna we dwa kije !!! I kto by pomyslal ze taki spokojny,dzieci napstrykal i pewnie bierze 500+ ,zonka nie pracuje,to trzeba walczyc o swoja trzode !!!!

Pozostałe