Sławno Pierwszy taki plac w sławieńskim powiecie

  • 27.05.2021, 17:54
  • Obserwator Lokalny
Sławno  Pierwszy taki plac w sławieńskim powiecie
W ostatnim tygodniu kwietnia pisaliśmy, że z inicjatywy Małgorzaty Michalczuk, przy pomocy Henryka Zabrockiego (kawaler Orderu Uśmiechu) z koszalińskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz przy współudziale Urzędu Miejskiego w Sławnie, na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich stanęła huśtawka ze specjalną platformą dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Od tamtego czasu miasto, zgodnie z planem, zagospodarowało teren wokół nowego urządzenia i powstał pierwszy integracyjny plac zabaw na terenie powiatu sławieńskiego. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Faktycznie z miejsca tego można korzystać już od ostatniego tygodnia kwietnia, a w czwartek (27.05) po południu zostało oficjalnie otwarte!

Na pierwszy integracyjny plac zabaw składa się wyżej wymieniona huśtawka z platformą, urządzenie do ćwiczeń manualnych (zakupione ze środków TPD i pozyskanych od sponsorów) oraz urządzenie usprawniające osoby z niepełnosprawnością ruchową, które kupiło miasto Sławno.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (52)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe