Sławno: Hanna Lińska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów ze średnią ocen 5,40

  • 20.05.2022, 12:59 (aktualizacja 20.05.2022, 13:09)
  • LO Sławno
Sławno: Hanna Lińska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów ze średnią… List gratulacyjny został wręczony przez dyrektora szkoły panią Renatę Biernacką. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele rodziny Hani oraz wychowawca klasy.
W I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczennicy klasy III a Hannie Lińskiej. Wyróżnienie to przypadło uczennicy, która przez dwa lata uzyskiwała najwyższe wyniki w nauce – w roku szkolnym 2020/2021 Hania miała średnią ocen 5,40.

 

Hania to niezwykła osobowość, zawsze aktywnie włącza się w życie społeczności szkolnej inspirując innych uczniów. Ma duży autorytet. Dwa razy została wybrana na Przewodniczącą Samorządu Szkolnego, trzeci rok jest gospodarzem klasy. Jest aktywną wolontariuszką – związała się z Caritas Laudato Si, współtworzyła pierwszy ekologiczny projekt „Młoda Ekomoda” na terenie Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej, mający na celu uświadomienie i zmianę modelu konsumpcji wśród młodzieży szkół średnich. Tworzy projekt EkoLiceum, którego celem jest sprawienie, aby szkoła stała się bardziej proekologicznym miejscem (np. założenie Chill Room – pokoju relaksu, w którym uczniowie będą mogli umacniać zaburzone przez pandemię relacje, zorganizowała warsztaty z przedstawicielami Caritas ze Słowenii, Niemiec i Białorusi). Jest autorką wykładu o nadmiernej konsumpcji – fast fashion oraz wpływie przemysłu odzieżowego na środowisko, propaguje ideę less waste – mniej śmieci.

 

LO Sławno

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 21.05.2022, 11:00
Brawo

Pozostałe