Sławno: Bezpieczna droga do szkoły - dzieci świecą przykładem

  • 12.09.2022, 12:37
  • st. asp. Kinga Warczak
Sławno: Bezpieczna droga do szkoły - dzieci świecą przykładem
Sławieńscy policjanci w ramach działań profilaktycznych „ Bezpieczna droga do szkoły” spotykają się z najmłodszymi i uświadamiają im zagrożenia wynikające z nierozważnego poruszania się po drodze. W ostatnim czasie było kilkanaście takich lekcji. Mundurowi w działaniach wspierani są przez słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku, którzy odbywają praktyki na ulicach powiatu sławieńskiego.

Zbliża się jesień, zmrok zapada szybciej, niż w okresie letnim. Jednym z kluczowych elementów naszego bezpieczeństwa jest to, abyśmy byli widoczni. Dzięki temu zwiększamy szansę na to, iż zostaniemy odpowiednio wcześnie zauważeni i nie dojdzie do zdarzenia drogowego z naszym udziałem.
    
W ostatnim czasie sławieńscy dzielnicowi wspierani przez słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku pojawili się w rejonie sławieńskich szkół, gdzie omawiali zasady poprawnego poruszania na drodze oraz używania elementów odblaskowych. Najmłodsi podczas zajęć z policjantami ćwiczyli w praktyce, jak powinno się prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Mundurowi wręczyli dzieciom drobne upominki w postaci odblasków.
    
W ramach działań sławieńskich mundurowych odwiedzili również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie. Na początku spotkania dowiedzieli się czym zajmują się policjanci oraz przypomnieli sobie numery alarmowe. Uczniowie poznali przewodnika psa służbowego. Funkcjonariusz pokazał jak pracuje pies służbowy. To spotkanie było również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego zachowania wobec niebezpiecznych zwierząt.
    
Na koniec spotkania uczniom przypomniano zasady poruszania się na drodze i korzystania z rowerów oraz innych jednośladów.

st. asp. Kinga Warczak

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe