Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 14 maja 2025 07:10
Przeczytaj!
Reklama

Sławno Rodzinne historie w albumach zawarte

Album rodzinny przygotowany przez Hannę Miranowicz z SP 2 (klasa VIII) zyskał najwyższe uznanie jury konkursu genealogicznego "Album z duszą", zorganizowanego w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2021 przez Szkołę Podstawowa nr 2 w Sławnie. Kolejne miejsca zajęli: Maciej Marczuk (SP nr 2 kl. V), Dominika Kownacka (SP 2 kl. V), Bartosz Radawiec (SP nr 3 kl. IV), Julia Kostrubiec (SP nr 3 kl. IV) oraz Olga Osesek (SP nr 4 kl. IV - została wyróżniona w konkursie).
Sławno  Rodzinne historie w albumach zawarte
Foto. Urząd Miejski w Sławnie

Autor: Uczestnicy urodzystego podsumowania konkursu w sali konferencyjnej UM w Sławnie

Podziel się
Oceń

Celem konkursu było poznanie historii rodzinnej, a tym samym zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych, propagowanie wiedzy o gromadzeniu i zabezpieczaniu pamiątek przeszłości z archiwów rodzinnych oraz popularyzacja wśród uczniów wiedzy historycznej.

 

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z powiatu sławieńskiego. Przedmiotem konkursu było przygotowanie albumów rodzinnych przez chętnych uczniów. Do konkursu wpłynęło łącznie 19 prac.

Nagrody dla laureatów i osób wyróżnionych, w obecności rodzin, wręczał Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna, Hanna Dobak – przewodnicząca Komisji Konkursowej oraz Aneta Świątek – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Janusz TraczTreść komentarza: Za okradanie gminy .Data dodania komentarza: 11.05.2025, 18:44Źródło komentarza: Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójtaAutor komentarza: RyśTreść komentarza: Bez niego wójt upadnie i to dobra wiadomośćData dodania komentarza: 9.05.2025, 20:10Źródło komentarza: Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójtaAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Takie informacje masz chyba z rynku Anno. To był super facet pomocny kto go poznał wie że to nieprawda a mówić zawsze bedaData dodania komentarza: 9.05.2025, 06:49Źródło komentarza: Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójtaAutor komentarza: sędzia.ANNA Maria WesołowskaTreść komentarza: narobił przekrętów za tamtego wójta to go pogonił, a teraz obecny wójt pogonił za machlojki .Data dodania komentarza: 8.05.2025, 11:06Źródło komentarza: Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójtaAutor komentarza: anonimowy uczestnikTreść komentarza: Widać stronniczość "redaktora". Nie słyszałem sprzeciwu u starszych wobec kandydata. Transparent może był widoczny ze dwie minuty który był podniesiony na długo przed wystąpieniem kandydata.Data dodania komentarza: 8.05.2025, 08:20Źródło komentarza: Mentzen w Sławnie - przeważała szkolna młodzieżAutor komentarza: PoPiSTreść komentarza: Gdzieś indziej dostał więcej lepiej i taki powód może byćData dodania komentarza: 6.05.2025, 09:44Źródło komentarza: Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójta
Reklama
Reklama