Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 16:03
Przeczytaj!
Reklama Społecznik 2026

Ogłoszono przetargi na zaprojektowanie i budowę S11 Koszalin-Bobolice

Podziel się
Oceń

Rozpoczęły się postępowania przetargowe, w których zostaną wybrani wykonawcy S11 od Koszalina do Bobolic.

Fragment ten o łącznej długości 47,7 km został podzielony na 3 odcinki realizacyjne – Koszalin – Zegrze Pomorskie (dł. 16,8 km), Zegrze Pomorskie – Kłanino (dł. 19,28 km) i Kłanino – Bobolice (dł. 11,6 km).

Dla każdego z odcinków ogłoszono odrębne przetargi.

Rozpoczęcie postępowań przetargowych było możliwe dzięki decyzji Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka zwiększającej finansowanie dla tej inwestycji – mówi Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin

Termin składania ofert cenowych został wyznaczony na 9 kwietnia tego roku. – Jeżeli procedura będzie przebiegała sprawnie i nie będzie odwołań, to umowy powinniśmy podpisać jeszcze w III kwartale tego roku – dodaje Łukasz Lendner.

Wykonawcy będą mieli 36-39 miesięcy na realizację inwestycji, w tym 17 miesięcy na projektowanie i uzyskanie decyzji ZRID. S11 na tym odcinku powinna być gotowa w 2023 roku.

Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinku Koszalin – Bobolice o długości 47,7 km.

W ramach zadania powstaną 4 nowe węzły drogowe, a węzeł Koszalin Zachód budowany w ramach obwodnicy Koszalina i Sianowa zostanie rozbudowany.

Nowa trasa w większości będzie poprowadzona nowym przebiegiem, w oddaleniu od obecnej DK11.

Ten odcinek umożliwi całkowite ominięcie Koszalina, włączając się w budowaną obwodnicę Koszalina i Sianowa na węźle Koszalin Zachód. D

roga wyprowadzi ruch tranzytowy z szeregu miejscowości przy obecnej DK11. W ramach inwestycji powstanie również łącznik S11 z DK25 na południe od Bobolic. W okresie wakacyjnym na obecnej DK11 często tworzą się korki, gdyż ruch wzrasta nawet 3-krotnie.

Nowa S11 znacząco usprawni dojazd nad Morze Bałtyckie i skomunikowanie Pomorza Środkowego z resztą Polski. Mateusz Grzeszczuk

 



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: A kiedy pan burmistrz zajmie się gettem odw bo niedługo odgrodzi się muremData dodania komentarza: 13.03.2026, 12:09Źródło komentarza: Sławno: Basztowa, także będzie remontowanaAutor komentarza: Krystyna że Sławna.Treść komentarza: A na Dzień Kobiet,,to w/g zaproszeń był wstęp,pani z SDK, czy firmy sponsorowały wstęp.Bo widzę, że dla wybranych jest SDK.Data dodania komentarza: 11.03.2026, 11:25Źródło komentarza: Sławno: Dzień kobiet w kinowych fotelachAutor komentarza: Mieszkaniec SławnaTreść komentarza: Pamiętam jak częstował alkoholem osoby nieletnie. I zboczone podteksty do dzieci jakie kierowałData dodania komentarza: 9.03.2026, 12:44Źródło komentarza: Paweł, Sławno: Szukam miłości, bo samemu smutnoAutor komentarza: Lokalna obserwatorka .Treść komentarza: Tu nie ma co uzasadniać mieszkamy w małej miejscowości i każdy zna go na tyle by wiedzieć jaki z niego ananas.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 17:33Źródło komentarza: Sławno Prezes Inwalidów Wojennych w Sanatorium MiłościAutor komentarza: TutejszyTreść komentarza: Może i widać,ale pamiętam jak to naprawiali. Tak stanęli samochodem,że nie było widać samochodów od strony KPP,jakiś człowiek z tej ekipy powinien kierować ruchem,amatorszczyzna podczas naprawy i po naprawie. Miałbym więcej czasu,to podjechałbym na policję i by ich zestrugali. Zero ogrodzenia strefy niebezpiecznej. Panie Burmistrzu w wodociągach BHP leży,kwiczy i robi pod siebie.Data dodania komentarza: 2.03.2026, 09:44Źródło komentarza: Sławno: Groźny upadek rowerzystki na ul. PolanowskiejAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Jak widziałam po lodzie jeździli rowerami,to włos staje na głowie,ludzie nie myślą,szkoda tej rowerzystki,ale wiadomo pi takiej zimie może być pełno niespodzianek na drogach i ulicach,trzeba myśleć trochę,nie lepiej się przejść na pieszo.Data dodania komentarza: 2.03.2026, 08:54Źródło komentarza: Sławno: Groźny upadek rowerzystki na ul. Polanowskiej
Reklama
Reklama