Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 stycznia 2026 14:15
Przeczytaj!
Reklama
KONKURS

Wioski bez troski

Zapraszamy dzieci z terenów wiejskich do udziału w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Wioski bez troski”!
Podziel się
Oceń

Jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym jest organizacja konkursu plastyczego kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych. Mogą wziąć w nim udział dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa – klasy 0–III, II grupa – klasy IV–VIII. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Agro Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. 

Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie oraz zalecenia dotyczące dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka, zawarte w treści kampanii prewencyjnej „Dobrostan Rolnika”. 

Termin zgłaszania prac do konkursu upływa 4 kwietnia 2025 r. Szczegóły dotyczące zgłaszania prac do konkursu oraz warunki uczestnictwa określa regulamin. Więcej informacji można uzyskać we właściwej dla miejsca zamieszkania jednostce terenowej KRUS – dane kontaktowe znajdują się pod linkiem https://www.gov.pl/web/krus/adresy-or-i-pt2

Na każdym etapie konkursu autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy. 


Partner strategiczny:

Materiały

Regulamin XV Konkursu Plastycznego 2025
Regulamin​_konkursu​_​_plastycznego​_2025.pdf 0.15MB

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Ciekawe co by powiedziała policja jakby doszło do kolizji? Pewnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Kiedy w tym kraju będzie normalnie i to zarządca drogi będzie odpowiadał za zdarzenia, gdy nie odśnieży lub nie posypie drogi lub chodnika.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 17:47Źródło komentarza: Sławno: Dzięki szybkiej reakcji kierowców uniknięto kolizjiAutor komentarza: GonTreść komentarza: Łużyńska jak jakaś opóźniona.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 10:40Źródło komentarza: Sławno: Ależ urok i wdzięk - DZIEWCZYNY MAJĄ MOC! - filmAutor komentarza: omgTreść komentarza: Zaraz będzie rocznica. Poszukiwania idą pełną parą.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 04:08Źródło komentarza: Darłowo: Poszukiwani sprawcy pobiciaAutor komentarza: heheTreść komentarza: oj tam, przecież nic się nie stało (prawie).Data dodania komentarza: 16.01.2026, 04:05Źródło komentarza: Zawracanie na S6Autor komentarza: TutejszyTreść komentarza: Dokładnie. A napisze dosadniej. Nie ma,że droga wojewódzka,powiatowa czy cholera wie jeszcze jaka. Jak droga wojewódzka jest na terenie miasta,gdzie mieszkają ludzie,to ich burmistrz jest jak pies od s......,żeby zadzwonić do marszałka czy wojewody,żeby uprzątneli to białe g..no,bo przeszkadza jego mieszkańcom. Proste jak konstrukcja cepa.Data dodania komentarza: 15.01.2026, 11:43Źródło komentarza: Sławno: Mieszkańcy są oburzeni stanem chodnika na ul. KoszalińskiejAutor komentarza: KierowcaTreść komentarza: Fajny przekaz informacji. Mijał się z lawetą która wiozła czołg kierowca sam. cięzarowego podjechał zbyt mocno prawej krawędzi i pod wpływem tego że był załadowany przewrócił się na prawy bok i tak leżał aż do otwarcia S6 ponieważ policja zabroniła blokowania drogi.Data dodania komentarza: 15.01.2026, 08:54Źródło komentarza: Czeka na otwarcie S-6
Reklama
Reklama