Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 08:04
Przeczytaj!
Reklama

Biskup Zbigniew Zieliński z Koszalina – metropolitą poznańskim!

Papież Franciszek mianował Zbigniewa Zielińskiego arcybiskupem - metropolitą poznańskim! Informację taką podała Nuncjatura Apostolska w Polsce. 19 marca papież przyjął rezygnację z urzędu abp. Stanisława Gądeckiego (wynikającą w wieku) i mianował jego następcą dotychczasowego biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Zbigniewa Zielińskiego. Biskup Zbigniew Zieliński posługę w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej sprawował trzy lata. Zaczął 10 marca 2022 roku (po przeniesieniu z Gdańska), a od 2 lutego 2023 r. był biskupem diecezjalnym (po rezygnacji biskupa Edwarda Dajczaka).
Biskup Zbigniew Zieliński z Koszalina – metropolitą poznańskim!
Biskup Zbigniew Zieliński podczas balu charytatywnego w Darłowie

Autor: Mieczysław Siwiec

Podziel się
Oceń

Do czasu kanonicznego objęcia archidiecezji poznańskiej, bp Zbigniew Zieliński pozostaje administratorem w Koszalinie. Ingres do archikatedry poznańskiej odbędzie się w maju.


Napisz komentarz

Komentarze

Stanisław 23.03.2025 18:11
Z Wielkopolski pozdrawiam serdecznie naszego nowego arcybiskupa.

Reklama
Reklama
Reklama