Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 04:51
Przeczytaj!
Reklama

Darłowo Radosne Święto Konstytucji

Tłumy mieszkańców z dziećmi, kompanie honorowe Zespołu Szkół Morskich i Wojska Polskiego, Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej, nieliczone delegacje zakładów pracy i instytucji oraz samorządowców - to oni w Darłowie tworzyli atmosferę obchodów 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W piątek, po mszy w kościele mariackim barwny tłum, poprzedzany przez Orkiestrę Dętą im. Ziemi Sławieńskiej przemaszerował pod Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego. Zorganizowana tam Manifestacja Patriotyczna rozpoczęła się odegraniem Hymnu Państwowego. Następnie głos zabrała Magdalena Miszke – Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, podkreślając wartość wspólnoty, wolności i pamięci historycznej.
Darłowo  Radosne Święto Konstytucji

Autor: Mieczysław Siwiec

Podziel się
Oceń

Kwiaty złożyli przedstawiciele władz samorządowych, szkół, przedszkoli, partii politycznych oraz licznych organizacji i instytucji.

Wśród gości obecni byli m.in.: przedstawiciele Miasta i Gminy Darłowo, powiatu sławieńskiego, służby mundurowe, harcerze, duchowieństwo oraz mieszkańcy i przyjaciele Darłowa.


 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama