Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:48
Przeczytaj!
Reklama

Powrót zdatnej do picia wody

Po pięciu dniach walki z bakterią coli, do Lasek wróciła zdatna woda do picia.
  • Źródło: https://www.facebook.com/gminamalechowo
Powrót zdatnej do picia wody

Źródło: https://www.facebook.com/gminamalechowo

Podziel się
Oceń

W poniedziałek (18.08.) mieszkańcy Lasek zostali poinformowani o obecności w wodzie bakterii coli – pałeczce okrężnicy, która po spożyciu może prowadzić do zatrucia pokarmowego czy infekcji, a w gorszych przypadkach do sepsy i stanów zapalnych. W związku z tym na czas dezynfekcji mieszkańcy musieli korzystać z zastępczych punktów poboru w postaci kontenerów z wodą. Wczoraj (22.08.) nadeszła długo wyczekiwana informacja o poprawie jakości wody – w jej próbce z 19 sierpnia nie wykryto już groźnej bakterii. Wobec tego woda może być ponownie spożywana i używana np. do mycia naczyń czy owoców i warzyw.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama