Darłowo - Sławno: Spotkanie policjantów ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  • 16.10.2019, 18:05 (aktualizacja 16.10.2019, 18:08)
  • Obserwator Lokalny
Darłowo - Sławno: Spotkanie policjantów ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Głównym celem wykładów w Darłowie i Sławnie, było przybliżenie słuchaczom zasad bezpieczeństwa, a także możliwości aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

W trakcie spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku policjanci zwracali uwagę uczestników na niebezpieczeństwa, jakie czyhają na Seniora w domu oraz w jego najbliższym otoczeniu.

Jednym z omawianych zagrożeń były wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się przez telefon za członka rodziny osoby starszej np. za wnuczka lub siostrzeńca, policjanta, funkcjonariusza CBŚ, pracowników opieki społecznej, energetyki itp.

Z policyjnych analiz wynika bowiem jasno, że to osoby starsze stanowią grupę społeczną najbardziej narażoną na tego typu przestępczą działalność innych osób.

Policjanci wskazali również zagrożenia na jakie mogą być narażeni seniorzy przy sprzedaży bezpośredniej lub osoby zaczepiające ludzi na ulicach i oferujące do sprzedaży różne towary po bardzo atrakcyjnej cenie.

Policjanci omówili ze słuchaczami możliwość wpływania na bezpieczeństwo za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz możliwość kontaktu z dzielnicowym za pomocą aplikacji Moja Komenda.

Na koniec funkcjonariusze odpowiadali na pytania oraz przypomnieli jak właściwie i bezpiecznie korzystać z bankomatów i posługiwać się kartami płatniczymi. asp. Kinga Warczak

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe