Noskowo: chamstwo, a „choroba filipińska”...

  • 17.11.2019, 11:56
  • Obserwator Lokalny
Noskowo: chamstwo, a „choroba filipińska”...

Do bulwersującej sytuacji doszło podczas Dnia Seniora w Noskowie: w pewnym momencie do mikrofonu „dorwała się” znana wszystkim mieszkanka wsi, która pod adresem jednego z obecnych na sali samorządowców gminy Sławno użyła sformułowania „Ta menda społeczna nie powinna tu siedzieć”. Przemowy nie dokończyła, bo została zagłuszona przez oburzonych uczestników zabawy.

- Przecież to nauczycielka. To skandal, jak tak można – mówili.

Miejscowi chamstwo nauczycielki tłumaczą „chorobą filipińską” (jak u pewnego Prezydenta RP). Rzekomo objawy schorzenia pojawiają się coraz częściej... Mieczysław Siwiec

PS. W XVI wieku Jan Zamoyski - kanclerz i hetman wielki koronny pisał: Takie będą Rzeczpospolite, jak ich młodzieży chowanie...

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MRST FIESTA
MRST FIESTA 06.12.2019, 21:27
*** wam w *** cygany ***
Doradca
Doradca 20.11.2019, 09:38
Noskowo jak i Bobrowice - stan umysłu.
Olewator
Olewator 19.11.2019, 21:20
Fajny cyrk 😂 ludzie mają ubaw czytając te wpisy 😂🤣😂
Były samorządowiec
Były samorządowiec 19.11.2019, 16:29
Nigdy nie wracałem z sali wiejskie samochodem. Od lewa do prawa owszem, nawet często!😂😂😂😂 Takie są fajne imprezy w Noskowie! Dziękuję organizatorom i zapraszam wszystkich Normalnych ludzi. Wkrótce Andrzejki! Możesz wypić, zjeść, być gejem lub lesbijką i nikt nie będzie tego komentować 😉😉😉Pozdrawiam serdecznie!
Bingo
Bingo 19.11.2019, 19:31
O o to często dajesz w palnik jednak majo racje
Były..... 😉😉😉
Były..... 😉😉😉 19.11.2019, 20:47
Taaak zapraszam na kielicha 😂😂😂😂
Świadek
Świadek 19.11.2019, 09:41
Byłam świadkiem całego zajścia. Ta pani nie była pod wpływem alkoholu. Menda jest wyrazem ogólnodostępny i oznacza osobę o wrednym charakterze. Poza tym ten pan robił dwuznaczne miny do tej pani. Ja na miejscu tej Pani zareagowalabym ostrzej. To było zbyt delikatne.
Gość
Gość 19.11.2019, 09:20
A jak tam wasz były samorządowiec też nauczyciel dalej po chlaniu na świetlicy wraca przez wioskę samochodem od lewa do prawa? Ludzie widzą ojjj widzą
Były samorządowiec 😉😉😉
Były samorządowiec 😉😉😉 19.11.2019, 17:23
Nigdy nie wracałem ze świetlicy samochodem! Od lewa do prawa Tak! Nawet często 😂😂😂😂 Takie fajne są imprezy w Noskowie! Zapraszam wszystkich Normalnych ludzi! Można zjeść, wypić, być gejem lub lesbijką i nikt nie będzie tego komentować 😉😉😉😉
Były samorządowiec i nauczyciel😂😂😂
Były samorządowiec i nauczyciel😂😂😂 19.11.2019, 16:14
Idiotów widzę nie sieją 😂😂😂 Nigdy nie wracałem z sali wiejskiej samochodem! Od lewa do prawa, owszem! Takie fajne są imprezy w Noskowie 😉😉😉 Zapraszam wszystkie normalne osoby! Wkrótce Andrzejki! Możesz wypić, zjeść, być gejem lub lesbijką. Nikt mądry nie będzie tego komentować. 😉😉😉 Pozdrawiam serdecznie!
Były samorządowiec i nauczyciel😂😂😂
Były samorządowiec i nauczyciel😂😂😂 19.11.2019, 14:51
Idiotow nie sieją 😂😂😂! SAMI SIĘ RODZĄ! Nigdy w życiu nie wracałem ze świetlicy samochodem, ale od lewa do prawa Tak! Takie fajne są imprezy w Noskowie! Dziękuję organizatorom i zapraszam wszystkich Normalnych do Noskowa! Kto co robi po pracy nas nie interesuje. Możesz zjeść, wypić, być gejemlub lesbijką!
Heniek
Heniek 18.11.2019, 21:32
Najwieksze plociary chodzą do koscioła i siadają jeszcze koło konfesjonału. Tu to zawsze sie dziwy dzieją taki juz naród noskowa 👏 dziadostwo to mało powiedziane!
....
.... 17.11.2019, 23:40
😠😠
Rzekomo czytelnik
Rzekomo czytelnik 17.11.2019, 20:49
Rzekomo dziennikarz 😂😂😂
Przykre
Przykre 17.11.2019, 20:11
Artykuł nieobiektywny, pisany na zlecenie. Pani faktycznie nie popisała się kulturą, mogła porozmawiać z tym panem na osobności zamiast mówić przez mikrofon i oczekiwać na przyklask wszystkich obecnych. Dorośli ludzie... Wyjaśnijcie to sobie. Zgoda zawsze buduje.
ja
ja 17.11.2019, 20:17
Jaki nieobiektywny? Było tak, czy nie było?
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 17.11.2019, 19:09
Człowiek z olbrzymim zaangażowaniem walczy o interes waszego sołectwa a w nagrodę nie jest zaproszony na dzień seniora. Nie wiem w czyim interesie jest udawanie przez organizatorów, że w Noskowie nie ma Radnego, ale to są metody z czasów słusznie minionych , i takim postępowaniem działacie na niekorzyść mieszkańców.
Obserwatorka
Obserwatorka 17.11.2019, 18:21
Wspomniana Pani nie zachowała się odpowiednio i nie można na to pozwalać. Jednak zachowanie Pana samorządowca jest jeszcze gorsze. Zamiast wyjaśnić tę sprawę między sobą, to robienie sensacji w gazecie jest naprawdę słabe.
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 17.11.2019, 18:03
Czy ty się komuś podoba, czy nie ramy funkcjonowania radnych regulują określone normy.
§ 44 ust 3 Statutu Gminy Sławno mówi: Radni mają prawo uczestniczyć w spotkaniach środowiskowych organizowanych przez organy jednostek pomocniczych lub mieszkańców Gminy. Z tego co czytam w artykule, to pijana mieszkanka przez mikrofon obraża i wyprasza Radnego Gminy Sławno. Człowiek z olbrzymim zaangażowaniem walczy o interes waszego sołectwa a w nagrodę nie jest zaproszony na dzień seniora. Nie wiem w czyim interesie jest udawanie przez organizatorów, że w Noskowie nie ma Radnego, ale to są metody z czasów słusznie minionych , i takim postępowaniem działacie na niekorzyść mieszkańców. Tym bardziej nie rozumiem komentarzy negatywnych w kierunku radnego.
Beka z was ludzie
Beka z was ludzie 17.11.2019, 17:42
Jak ja się cieszę, że nie mieszkam już na tej wiosce i nie muszę oglądać tej sekty. Noskowo nienawiścią stoi i jest na to pełne przyzwolenie. Plotki, nienawiść i zaglądanie do cudzego życia, to wam wychodzi śpiewająco - niemal tak śpiewająco jak przy przyśpiewkach mszalnych. Paranoja.
Rasputin
Rasputin 17.11.2019, 17:34
Drogie Panie, mam coś co was zaspokoi, proszę ustawiać się w kolejce...
Obserwator
Obserwator 17.11.2019, 17:21
Po dokonanych tu wpisach widać jak moralnie nisko upadliście. Nie ważne jest, czy facet jest mendą czy nie, czy się lansuje czy popisuje? Jak taki jest, to go nie wybierajcie! I już! To jest najmniej ważne.
Dużo groźniejszy, a wprost dyskwalifikujący dyskutantów, jest fakt, że jest przyzwolenie na mowę nienawiści i poniżanie innego człowieka.
Nikt z wypisujących swoje mądrości nie zaprzecza, że była pijana. Nikt nie zaprzecza, że powiedziała te słowa. Nikt nie wyraża ubolewania, że osoba wykształcona, która powinna być przykładem osiąga poziom rynsztoka.
To jest przerażające...
Przecież to powiedziała nauczycielka. Osoba, która powinna dawać przykład. Nie chcę, aby taki ktoś uczył moje dzieci, bo czego je nauczy?
Wyzwisk i nienawiści?!
GośĆ
GośĆ 18.11.2019, 17:09
Z drugiej strony . Co można doświadczyć w swoim życiu aby odważyć się na taki czyn ? Czy alkohol jest wyjściem ?

Ja swoje wiem
Ja swoje wiem 17.11.2019, 17:08
Abstra***ąc od osoby wyproszonego pana, to pani wydzierająca się przez mikrofon dała popis inteligencji, nie ma co. Ludzie, wy w tym Noskowie żyjecie w jakimś różańcowo-śitwowym kółku wzajemnej adoracji. A kto nie potrafi się wpasować, to niech ucieka. Ludzie mający na ustach Boga, chodzący do kościoła robią na wiosce najwięcej fermentu.
Ja swoje wiem
Ja swoje wiem 17.11.2019, 17:01
Wspomniana pani ma problemy z alkoholem i skompromitowała się po całości. Jeździ do innych wiosek po alkohol, bo na wiosce się wstydzi go już nabyć. Piękna kobieta, wydawałoby się, że inteligentna, a ma zero klasy. Stawia między ludźmi mury i chce by się opowiadali po jej stronie. Co niedziele w kościele, a jakby mogła to by bliźnim oczy wydrapała, taki noskowski katolicyzm w pełnej krasie. Mam nadzieję, że została wybuczana za swoje idiotyczne zachowanie.
Mieszkanka
Mieszkanka 17.11.2019, 19:22
Tej pani nie widziałam w kościele przynajmniej od roku. Tak więc wszystko co piszesz od samego początku jest bzdurą. A z tego co wiem, powiedziała głośno to co wszyscy mówią. Choroba filipinska prędzej dotyczy tego pana. Miał 1.7 promila jadąc z Łętowkich wianków i dostał za to zakaz prowadzenia samochodu na 10 miesięcy? Pisze donosy na wszystko i wszystkich, działa przeciwko własnej wiosce i skłóca że sobą mieszkańców. Chamstwo również również dotyczy bardziej tego pana. Kto przychodzi nieproszony na imprezę?
...
... 17.11.2019, 19:45
Zaraz zaraz a P. SOŁTYS TO TAKI BEZ WINY.? FOCHA ZA.... Ł I WŁADCA. NIE ZAPROSI RADNEGO NO PATRZCIE KOZAK JAKI. NIE MUSICIE SIĘ LUBIC ALE WYPADAŁOBY WSPÓŁPRACOWAĆ I JAKO TAKO SIĘ SZANOWAĆ.
Mieszkanka
Mieszkanka 17.11.2019, 20:21
Teraz jeszcze soltysa sie czepiacie? Hahaha smiech na sali. Moze jeszcze wtracimy w to wojta, księdza i ciocie Teofile. Widocznie nie zapraszajac go mial swoje powody. Czy nasz slynny radny mimo wszystko wiedzac o balu seniora zapytal czy w czyms pomoc? Nieee. Najlepiej przyjsc na gotowe i potem wmawiac wszystkim ze to jego zaslugi i czego on to po raz kolejny nie zrobił. Pech chcial ze ktos go obrazil i polecial do gazety sie pozalic wiec chociaz tym razem nie zrobil niczego. Obcy ludzie nie przypisując sobie nigdy niczego pomagali przy organizowaniu tej uroczystosci dla naszych kochanych seniorow. Stroili sale i gotowali, chcieli zeby wszystko wyszlo pieknie oczywiscie musial sie zjawic bez zaproszenia i wszystkim wszystko popsuc. Dlaczego nikt nie dodal tak waznego zdania ktore padlo z ust tego jakze wspanialego samorzadowca? "Ja wam jeszcze k***a pokaze" po raz kolejny sie odgrazal i nic sobie z tego nie robi. Nie dziwie sie ze w koncu komus puscily nerwy. Brawo dla tej pani!!! Brawo!!! Jedyna odwazyla sie powiedziec co mysli o tym tanim lanserze. A soltys nie zapraszajac go podjal bardzo madra decyzje. Po co mial zapraszac kogos kto na kazdym kroku robi pod gorke jemu i innym ludziom? To soltys najwiecej sie napracowal i mial takowe prawo aby decydowac kto tam bedzie a kto nie. Przyjemnosc bycia tam mieli przede wszystkim seniorzy i ludzie którzy wlozyli ogrom trudu i wkladu wlasnego zeby to wszystko przygotowac. Gdyby nie obecność nieproszona oczywiscie tego pana impreza bylaby przeswietna oczywiscie jak zwykle musial wszystko zepsuc swoja obecnoscia i jak zwykle szuka taniej sensacji zeby tylko zaistniec
....
.... 17.11.2019, 22:57
Pomógłby z pewnością w przygotowaniach. Tylko faktycznie usilnie chcecie go wyeliminować i nie dajecie możliwości zorganizowania czegokolwiek. Bo tutaj asa w rękawie ma sołtys a jakże bo on tylko może i bardzo to widać wykorzystuje. Bawcie się dobrze sprzedawczyki - nie pozdrawiam!
Mieszkanka
Mieszkanka 17.11.2019, 17:58
Kto ma problem z alkoholem ten ma... ta pani uczy w szkole, na biezaco wywiazuje sie ze swoich obowiązków i nie mozna jej zarzucic niczego tymbardziej pseudo wyjazdow po alkohol na inne wioski. Co to za oszczerstwa? A moze to sam poszkodowany sie broni? I najezdza bezpodstawnie na osobe ktora DAJE PRZYKLAD naszym dzieciom??? A bal seniora... impreza w dzien weekendowy, czas prywatny kazdy moze spedzac jak chce. Zacznijmy od tego ze nie bylo tam ani jednej trzezwej osoby, samorzadowiec rowniez byl pod wplywem... Ba! Przyniosl ze sobą butelke z alkoholem w ręku i teraz zali sie gazecie ze go obrazono??? Zarzuca sie powaznej kobiecie takie rzeczy a na samego siebie sie nie spojrzy? Powtarzam nasz slynny samorzadowiec ciagle jezdzi pod wplywem. Dlaczego za to sie nie zabierze gazeta? A slynne letnie przesiadowy na lawce z kolegami z alkoholem? To widza dzieci i cale Noskowo. Popije, poobraza zachowuje sie jakby zjadl wszystkie rozumy ale jemu wolno??? Bo nosi sie wyzej? Twierdzi ze ma znajomosci i smieje sie z ludzi i dokucza na kazdym kroku wszystkim i wszędzie. Mam nadzieje ze ktos wyzej w koncu sie postawi i zrobi z tym porzadek bo ten czlowiek nie wnosi nic pozytywnego tylko i wyłącznie zatruwa wszystkim zycie i robi z siebie ofiare losu gdzie tak naprawde to cwaniak, pozer i lanser
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.11.2019, 16:49
Ha ha ha gratulacje dla osoby piszącej ten artykuł widac ze gazeta na psy spada bo nie ma o czym pisac i publikują wszystko nawet jak ktos przyjdzie z byle pierdołą i nie werywikując informacji opisują
A jesli chodzi o tego pana samorządowca to powiem ze żeby opisac jego osobę musiał bym użyć dużo wulkarnych słów ale jestem tego zdania że lepiej nie ruszac g..na bo zacznie śmierdziec
Pozatym jest wolnosć słowa i każdy może mówić co chce i kiedy chce a pani wypowiadająca te słowa nie powiedziała imienia i nazwiska osoby do ktorej kieruje te słowa a jesli on odebrał ze to było do niego to ma problem i powinien zachowac sie jak dorosły czlowiek i wyjasnic tą sprawę na miejscu a nie z płaczem leciec do gazety
Szkoda ze jeszcze do Interwencji tego nie zgłosił
Pozatym nie przychodzi sie nieproszonym na imprezę
I jeszcze pare słow do redakcji zajmijcie sie powaznymi tematami a nie piszecie o byle czym
Pozdrawiam
Obserwator sytuacji
Obserwator sytuacji 17.11.2019, 16:41
"Menda'' przechodzi przez wioskę raz i tak będzie w tym przypadku.
Nikt go więcej nie wybierze lecz zostanie niesmak popełnionych błędów.

Pozostałe