Zima 2019/2020: Apel Państwowej Straży Pożarnej

  • 22.11.2019, 08:23
  • Obserwator Lokalny
Zima 2019/2020: Apel Państwowej Straży Pożarnej

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie apeluje i przypomina o obowiązku usuwania zalegającego śniegu z dachu budynków i wiat.
Stwarza to realne zagrożenie zawalenia się dachu lub jego częściowego uszkodzenia w szczególności przy konstrukcjach płaskich ( hale, wiaty itp.). Śnieg i sople lodu trzeba bezwzględnie usuwać na bieżąco, by nie stanowiły zagrożenia dla ludzi. Ponadto zsuwający się z dachów śnieg może zagrażać przechodniom i zaparkowanym pojazdom.
Straż pożarna apeluje do właścicieli i zarządców budynków o jak najszybsze usunięcie ciężkiego śniegu i nawisów lodowych w szczególności nad ciągami komunikacyjnymi i parkingami.
Przypominamy również, że zgodnie z przepisami art. 61 pkt 2 ustawy prawo budowlane zarządca lub właścicieli budynków ma obowiązek „zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziałujących na obiekt związanych z działaniem człowieka lub sił natury…”.
Przypomnijmy, że zimą 2006 r. zaniedbanie odśnieżania hali w Katowicach, doprowadziło do zarwania się dachu pod ciężarem śniegu w trakcie trwającej tam wystawy. W wyniku katastrofy zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych.

 

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe