Darłowo: Zapraszają na królewski orszak IV Króli

  • 06.01.2020, 09:55
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: Zapraszają na królewski orszak IV Króli

Święto Trzech Króli nazywane w kościele katolickim Objawieniem Pańskim obchodzone jest w dniu 6 stycznia. Dzień ten od listopada 2010 roku, czyli od dziesięciu lat jest ponownie ustawowo dniem wolnym od pracy i w wielu polskich miastach świętowanym poprzez organizację tzw. jasełek ulicznych w postaci Orszaku Trzech Króli.

* Tak jest od kilku lat również w Darłowie. Święto to jest nie tylko okazją ku temu by na wesoło świętować, spotkać się i zaangażować we współorganizację ale również ku temu by podkreślić królewskie korzenie naszego Królewskiego Miasta Darłowa.

* Tego dnia nie zabraknie z nami magów – mędrców z dalekiego Świata, którzy podążając za światłem Gwiazdy Betlejemskiej idą do Nowonarodzonego by złożyć mu pokłon i przywiezione dary. Wśród nich: mirra, złoto i kadzidło.

* Informujemy, że zmianie uległo kilka elementów tej imprezy. Przede wszystkim dotychczasowi królowie ustąpili a korony i berła – czyli atrybuty władzy przekazali solidarnie przedstawicielom darłowskich parafii. Sam scenariusz wzbogacił się o dwie sceny. Pierwsza – Objawienie Pańskie rozegra się tu na dziedzińcu, druga – spotkanie z Herodem będzie miała miejsce na Rynku przed Ratuszem.

* Ponadto sama trasa ulega zmianie. Przejdziemy ulicami: Zamkową, Podzamcze, Młyńska, Hotelowa, Rynek, Kościelna, Wenedów – i dojedziemy do kościoła Mariackiego.

* Tam o poprawę artystyczną zadba Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO w Darłowie, która kieruje Pani dyrektor Joanna Tarkowska.

Ponadto oprawę imprezy wzbogaci i urozmaici orkiestra dęta ze Sławna. Podobnie jak w latach ubiegłych wsparcia rycerskiego organizatorom udziela Bractwo Rycerskie Ziemi Słupskiej.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału i zaangażowaniu się w organizację kolejnego Orszaku IV Króli ulicami Darłowa.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe