Pierwsze Serce Sławna

  • 25.09.2020, 07:59
  • Obserwator Lokalny
Pierwsze Serce Sławna
Jednym z celów stowarzyszenia SWA Krok po kroku w Sławnie jest działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami, promowanie współpracy i uwrażliwienie na potrzeby najbliższego otoczenia, dlatego prezes SWA Krok po kroku – Ewelina Stach postanowiła napisać projekt, który pomoże najbardziej potrzebującym.

W ramach Programu Społecznik 2019-2021 w listopadzie br. odbędzie się akcja charytatywno- ekologiczna, mająca na celu umieszczenie „Pierwszego Serca Sławna”. Zadaniem Serca będzie gromadzenie plastikowych nakrętek, które będą przerabiane przez firmy recyklingowe na surowiec wtórny, a dochód będzie przeznaczony na pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. W mieście jest wiele osób zmagających się z chorobami i różnego rodzaju niepełnosprawnościami, a najbliższym ciężko jest zapewnić odpowiednie leczenie, rehabilitację czy zakup niezbędnego sprzętu medycznego ze względu na duże koszty. Serce ma pomóc w finansowaniu takich rzeczy. W tego typu inicjatywę zaangażować się będą mogli wszyscy mieszkańcy Sławna. Najdrobniejszy gest z ich strony przyczyni się do sukcesu akcji. Projekt także wspomaga recykling oraz umożliwia mieszkańcom w świadomy i łatwy sposób pozbycie się zbędnych nakrętek. W listopadzie odbędzie się uroczyste otwarcie Serca, wspólne uzupełnianie, zabawa z animatorem oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Do współpracy zapraszamy społeczność lokalną, firmy, władze miasta i powiatu. Akcja ma być przykładem dla sąsiadujących gmin, by takich Serc było więcej.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe