Darłowo: Proboszcz przeciwko wolontariuszom WOŚP, bo Owsiak za Strajkiem Kobiet!

  • 01.02.2021, 17:28
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: Proboszcz przeciwko wolontariuszom WOŚP, bo Owsiak za Strajkiem…
Ksiądz Proboszcz parafii Mariackiej w Darłowie najpierw wyprosił wolontariuszy WOŚP z terenu przed kościołem, a potem próbował przegonić ich z miejskiego chodnika koło kościoła. W wydanym później oświadczeniu stwierdził, że to dlatego iż Jerzy Owsiak popiera Strajk Kobiet! Do tej żenującej sytuacji doszło w niedzielę podczas zbiórki na rzecz WOŚP w Darłowie. Tak, na stronie Spotted Darłowo, została opisana przez jednego z uczestników zdarzenia: - Stoję jako wolontariusz z puszką WOŚP przy kościele przed mszą. W pewnym momencie wychodzi proboszcz i mówi, że mamy "wyjść z terenu kościoła". Nie chcąc robić zamieszania oddaliliśmy się, ale po mszy ustawiliśmy się na chodniku obok przystanku - tak, żeby nie było znowu problemu. Jednakże proboszcz pojawił się ponownie i tym razem zaczął się awanturować, że chyba jasno się wyraził, że mieliśmy wyjść z terenu kościoła. Na tłumaczenie, że chodnik nie jest terenem kościoła, zaczął się awanturować podejmując temat aborcji, strajku kobiet i mordowania ludzi” - napisał wolontariusz.

Za kwestującymi na rzecz WOŚP ujęły się osoby wychodzące z mszy świętej. Ostudziły zapał duchownego, mówiąc aby zajął się sprawami kościoła. Ksiądz odszedł. Przy okazji wyszło na jaw, że podczas mszy świętej, w kazaniu, proboszcz poruszył temat WOŚP.

- Słysząc to wszystko miałam szczerą chęć wyjść z kościoła – mówi jedna z uczestniczek mszy.

- Dziękuję wszystkim wychodzącym z kościoła za stawienie się po stronie wolontariuszy – dodaje wolontariusz.

Po opublikowaniu informacji o incydencie na Spotted Darłowo pojawiło się około 1 tys. komentarzy. Większość jest nieprzychylna poczynaniom księdza. Jednak są też takie, które w jego postępowaniu nie widzą nic złego. Co ciekawe, większość tych przychylnych duchownemu, jest od ludzi daleko mieszkających od Darłowa.

Jeszcze wczoraj swoje oświadczenie wydał ksiądz proboszcz Wiesław Przybysz. Zamieszczam je w całości:

Cóż, odpowiem prosto:

1. Pierwszy raz taka reakcja z mojej strony wobec tej akcji przy kościele

2. Powodem stało się poparcie ze strony JO "strajku kobiet" a więc agresywnych zachowań organizatorek jawnie proaborcyjnych

3. Młodzież zbierająca datki na WOSP jest sama w sobie szlachetna i dobra - wychowawczo piękna akcja!

4. Wracając nie awanturowałem się tylko wyjaśniłem, dlaczego poprosiłem o opuszczenie miejsca kościelnego. Brak mojej reakcji oznaczałby, że pośrednio akceptuję zachowanie wspierające ruch proaborcyjny Szefa WOSP.

5. Z jednej strony piękna akcja dla ratowania dzieci a z drugiej otwarta postawa przeciwko bezbronnym pod sercem matek. Jakiś zamęt - albo jedno albo drugie..

6. Dlaczego nie ma do końca wyjaśnienia solidnego rozliczenia całej akcji i podobno brak reakcji na chyba już 13 orzeczenie sądu odnośnie do WOSP? Jeśli tak jest to byłoby to nieuczciwe wobec tysięcy wolontariuszy...

7. Ze swej strony przepraszam młodych ludzi za moją reakcję - szkoda, że nie mogliśmy wcześniej sobie wyjaśnić w czym problem. Sorki ale do kultury należy choćby zasygnalizować wcześniej gospodarzowi miejsca, nie tylko kościoła, o organizowaniu czegokolwiek.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich szczerze zatroskanych i walczących w obronie najbardziej bezbronnych! Niech Pan Was błogosławi i strzeże!   By Wiesław Janusz Przybysz

Powyższe pozostawiam bez komentarza. Czytelnicy przecież sami potrafią wyciągnąć wnioski... Mieczysław Siwiec

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Irena
Irena 16.02.2021, 21:33
Czarna zaraza szerzy sie na każdym kroku.
Darłowianin od lat.
Darłowianin od lat. 03.02.2021, 15:56
Cały naród zbierał na WOŚP i nie zdołał pobić rekordu jaki nierząd ustanowił płacąc temu pachołkowi szatana Rydzykowi ponad 250 milionów, zamiast na służbę zdrowia, w tym na malutkie dzieci. Teren kościoła jest kawałkiem miasta, a wiec terenem publicznym, na którym gospodarzem są mieszkańcy. Proboszcz to tylko "turysta". Oby z naszego miasta szybko go wywiało, bo tylko nas hańbi w oczach inteligentnych katolików oraz innych Polaków.
Gosc,ze Slawna,to koszmar !!!
Gosc,ze Slawna,to koszmar !!! 02.02.2021, 20:26
Rydzyk zyje w zlocie !!! To koszmar !!!
leli11
leli11 02.02.2021, 08:25
Może Rydzyk by jakiś sprzęt kupił do szpitali?
Proboszcz
Proboszcz 02.02.2021, 00:23
Dożyliśmy czasów kiedy to osoba żyjąca w celibacie decyduje o naszym rodzicielstwie, to tak samo jakby ktoś bez prawa jazdy ustalał przepisy drogowe. W naszym kraju rośnie liczba ateistów, dlaczego mamy żyć według zasad jakiegoś klechy ? Czas to zmienić !
Mieczysław Siwiec
Mieczysław Siwiec 01.02.2021, 19:37
Aby było jasne! Osobiście rozmawiałem z osobami, które proboszcz potraktował jak wyżej. Gdybyście przeczytali post do końca, to tam jest oświadczenie proboszcza (ale do tego potrzebna umiejętność czytania ze zrozumieniem). Ponadto film, który pokazujecie nie dotyczy absolutnie Darłowa. To kompletnie inna sytuacja. Mieczysław Siwiec
Bartek
Bartek 01.02.2021, 19:24
Niech sie zajma problemem homoseksualizmu wsrod księży
Niewiarygodny post
Niewiarygodny post 01.02.2021, 19:01
Czy Pan Mieczysław zdaje sobie sprawe, że oskarża Pan niewinną osobę? Proszę obejrzeć film i interweniować, bo szerzy pan jakąś propagandę..
https://m.facebook.com/story.p…
Wiara
Wiara 01.02.2021, 18:59
Kłamstwo!
https://m.facebook.com/story.p…

Loni
Loni 01.02.2021, 17:44
Ksiądz zapomniał o jednym to dzięki Ludzią jest Kościół to nie jego własność żeby wyganiał kogokolwiek. Idą czasy że wy księża nie będziecie potrzebni bo ta cała wasza hierarchia niszczy wiarę. Wyganiacie dziś młodzież, młodzież pogoni was.
Jan
Jan 09.02.2021, 14:06
Kościół jest Jezusa Chrystusa!
ort
ort 01.02.2021, 23:10
LudziOM, nie LudziĄ...
GoGo
GoGo 03.02.2021, 15:53
i to dla ciebie najwazniejsze ? nie temat tylko ***
Luska
Luska 02.02.2021, 20:33
To ksieza sa dla ludzi a nie odwrotnie !!!! Zapamiętajcie to co pisze do was !!!!

Pozostałe