Koszalin. Zostań funkcjonariuszem Straży Granicznej

  • 13.08.2021, 19:13
  • Obserwator Lokalny
Koszalin. Zostań funkcjonariuszem Straży Granicznej
Przez dwa dni trwały w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku egzaminy kandydatów do służby. Do testów przystąpiło 38 osób. To już kolejny drugi etap postępowania kwalifikacyjnego zorganizowany na terenie Komendy MOSG. Wśród ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej tym razem było 19 kobiet i tyle samo mężczyzn. Egzaminy przeprowadzone 11 i 12 sierpnia pozytywnie przeszły 33 osoby. Kandydaci musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej. Ich predyspozycje były też weryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Cały przebieg postępowania rekrutacyjnego nadzorowała komisja egzaminacyjna, w której skład weszli funkcjonariusze MOSG, przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej i obserwatorzy z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

W tym roku Morski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć łącznie do 60 osób. Dla usprawnienia procesu rekrutacji powołani zostali specjalni koordynatorzy. Kandydaci do służby z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-961-599, z pozostałych województw pod numerem 797-337-256.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji zamieszczone są na stronie internetowej Morskiego Oddziału Straży Granicznej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”.

 

fot. A. Kubiak/MOSG

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak

 

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe