Sławno Wędkarze wybrali władze

  • 22.11.2021, 20:48
  • Obserwator Lokalny
Sławno  Wędkarze wybrali władze
W siedzibie Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej, na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym spotkali się wędkarze z sławieńskiego koła PZW Okręgu Słupskiego (tzw. Stare Koło). Po raz ostatni prowadził je Jan Walkowiak – od ponad 30 lat prezes koła. Gośćmi zebrania byli: Zdzisław Ardziejewski, prezes słupskiego okręgu PZW, i Eugeniusz Bożewski – prezes koła Karaś z Postomina. Po omówieniu sprawozdań, prezes Zdzisław Ardziejewski wręczył odznaczenia Wojciechowi Stachowiczowi (Złota Odznaka PZW) i Mieczysławowi Siwcowi (Brązowa Odznaka PZW).

Wędkarze rozmawiali o ważnych dla nich sprawach. Feliks Borowiec poruszył problem jeziora w Ostrowcu, na które wędkarze z Okręgu Słupskiego muszą wykupywać dodatkowe opłaty w Okręgu Koszalińskim.

Prezes Zdzisław Ardziejewski wyjaśniał dlaczego sławieńscy wędkarze nie mogą „za darmo” łowić w Ostrowcu.

- Pomimo naszego dobrego gestu w postaci pozwolenia na bezpłatne łowienie wędkarzom z okręgu koszalińskiego na jeziorze Nidno w Krągu, okręg koszaliński odmówił takiego samego traktowania naszych wędkarzy na jeziorze w Ostrowcu. Niestety, nie możemy się dogadać – mówił.

Poruszono także sprawę współpracy z policją jeśli chodzi o ochronę Stawków Miejskich w Sławnie.

- Co z tego że namierzymy osoby popełniające wykroczenia, wezwiemy policję, a ona nie przyjeżdża odpowiednio szybko. Ludzie ci zdążą zwinąć wędki i odejść, a po odjeździe patrolu wracają. I tak w kółko – mówił jeden z przedstawicieli Społecznej Straży Rybackiej działającej przy sławieńskim kole.

Jednym z tematów poruszanych podczas obrad było postępowanie Gospodarstwa Państwowego Wody Polskie, które zarządza teraz wszystkimi ważniejszymi wodami wędkarskimi w Polsce. Od dłuższego czasu nie są organizowane żadne przetargi na dzierżawy wód wędkarskich. W takiej sytuacji jest np. jezioro Zamkowe w Krągu, które od dłuższego czasu nie jest użytkowane wędkarsko. Nie ma też terminu przetargu na jego dzierżawę. Wiadomo jedynie, że chęć na jego wydzierżawienie wyraża lokalny, prominentny działacz PiS.

- Wody Polskie zaczęły bardzo skrupulatnie sprawdzać wszystkie warunki umów zawartych na dzierżawę akwenów. Nawet najmniejsze nieprawidłowości np. w zarybieniach mogą spowodować nieprzedłużenie umowy, chociaż zdarza się, że urzędnik Wód Polskich nie potrafi powiedzieć jakim gatunkiem ryby akurat zarybia się daną wodę – mówił prezes Ardziejewski. - Już są sytuacje w Polsce, gdzie Wody Polskie same zaczęły sprzedawać zezwolenia dla wędkarzy, wchodząc w ten sposób „w działkę” PZW.

Walne wybrało nowe władze koła. Prezesem został Mieczysław Siwiec, w skład pomniejszonego zarządu weszli: Dorota Zuszczyk (skarbnik), Ryszard Czyżewski, Tomasz Golba, Daniel Niedźwiecki i Andrzej Reszelewski. Wybrano też Komisję Rewizyjną. W jej składzie znaleźli się: Jan Walkowiak, Piotr Sobol i Antoni Wieczorek. Delegatami na Zebranie Walne Okręgu Słupskiego zostali: Jan Walkowiak i Mieczysław Siwiec, a zastępcą delegata – Ryszard Czyżewski.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe