Kwasowo: Boisko wielofunkcyjne już otwarte

  • 07.04.2019, 09:00
  • Obserwator Lokalny
Kwasowo: Boisko wielofunkcyjne już otwarte

5 kwietnia 2019 r. w obecności m. in. przedstawicieli wykonawcy – spółki ELSIK z Żukowa, Marty Hołowatej – Przewodniczącej Rady Gminy Sławno i Konrada Grodzkiego – sołtysa Kwasowa dokonano odbioru prac w związku z zakończeniem budowy boiska wielofunkcyjnego w Kwasowie.
Dzięki temu niebawem – po uzyskaniu odpowiednich zgód i pozwoleń na użytkowanie nowopowstałego obiektu – mieszkańcy naszej gminy zyskają kolejne miejsce do uprawiania sportu i rekreacji.
Na boisku wielofunkcyjnym ze sztuczną trawą będzie można grać w piłkę nożną i ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Wytyczono linie do poszczególnych gier, a boisko wyposażono w niezbędne bramki, kosze i siatki. Zamontowane ławki pozwalają na odpoczynek uczestników gier i ich opiekunów, a wybudowany chodnik zapewnia łatwe dotarcie do obiektu. Z kolei ogrodzenie i zamontowane piłkochwyty pozwalają na bezpieczne spędzanie czasu wolnego.
W związku z tym, że inwestycja otrzymała wsparcie ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz z budżetu państwa ustawiono tablicę informacyjną dotyczącą historii rybołówstwa i akwakultury na terenie gminy Sławno. Dotacja (290 tys. zł) stanowi ok. 71% wszystkich kosztów związanych z realizacją tego zadania.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka wsi
Mieszkanka wsi 07.04.2019, 13:35
Czekamy na takie samo w Tychowie z niecierpliwością

Pozostałe