Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 12:47
Przeczytaj!
Reklama

Sławno: "Wszystkie Dzieci Nasze Są"

Pożegnanie zimy i Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany również Dniem Kolorowe Skarpetki
Sławno: "Wszystkie Dzieci Nasze Są"
Podziel się
Oceń

W podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sławnie nie tylko się uczą, ale także czynnie uczestniczą w różnego typu zajęciach.

Niedawno obchodzono pierwszy dzień wiosny i z tej okazji uczniowie SOSW wybrali się do Sławieńskiego Domu Kultury na film Kung Fu Panda 4, który wywołał dużo śmiechu. Potem na terenie ośrodka dzieci zjadły kiełbaskę z ogniska gdzie następnie została spalona eco Marzanna, jako symbol pożegnania zimy i przywitania wiosny. 

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany również Dniem Kolorowe Skarpetki. Z tej okazji uczniowie SOS przygotowali uroczysty apel. Podczas uroczystości przedstawiono prezentację multimedialną, której celem było przybliżenie obecnym istoty zaburzenia, czyli trisomii 21 chromosomu oraz propagowanie praw ludzi z tą wadą genetyczną. 

Uczniowie SP i SPdP zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.   Zaśpiewali piosenkę "Dwie skarpetki", która stała się hymnem tego dnia oraz przedstawili dwa układy taneczne- pierwszy do piosenki "Krecik zielony ma berecik" i drugi zatytułowany "Tęcza". Na znak solidarności cała społeczność szkolna założyła dwie kolorowe niepasujące do pary skarpetki.


Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Zdenerwowany właścicielTreść komentarza: Kto pozwolił na udostępnianie zdjęć mojej posiadłości!!Data dodania komentarza: 30.04.2025, 08:43Źródło komentarza: Pijany, bez tablic jechał na "Ciapku"Autor komentarza: ArekTreść komentarza: Czy to jest legalne że policja tak udostępnia informacje i zarabia na tym?Data dodania komentarza: 29.04.2025, 22:20Źródło komentarza: Pijany, bez tablic jechał na "Ciapku"Autor komentarza: RodoTreść komentarza: Rodo...Data dodania komentarza: 29.04.2025, 22:01Źródło komentarza: Pijany, bez tablic jechał na "Ciapku"Autor komentarza: StopbezprawiuTreść komentarza: Kto upoważnia policję do dodania zdjęć maszyny?? Przeciez lokalni mieszkańcy dzięki temu odrazu wiemy kogo napiętnować.. Ten człowiek nie będzie już miał spokojnego życia we wsi a widziałem osobiście to zatrzymanie i nie było żadnych świadków, poza mną i policją.. Kto za to odpowie?!! Państwo w państwie!! Wolna amerykanka! Prawo bezprawia!Data dodania komentarza: 29.04.2025, 21:36Źródło komentarza: Pijany, bez tablic jechał na "Ciapku"Autor komentarza: MaciejuTreść komentarza: Same małe ryby, zbiornik ma potencję na karpie 8kg w górę. 3 lata tam łowiłem tylko raz miałem kontrolę. Dziady ryby łapią a ich koledzy ryby do auta wynoszą. Nasze PZW tak kipinaData dodania komentarza: 28.04.2025, 10:49Źródło komentarza: Siedemnastu wędkarzy złapało 169 rybAutor komentarza: Krysia W.Treść komentarza: Ciekawe co zrobi p.Justyna ,jakie następne stanowisko obejmie!!!Data dodania komentarza: 1.04.2025, 14:20Źródło komentarza: Malechowo: Justyna Kamińska już nie zastępuje wójta
Reklama
Reklama