Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 maja 2026 16:59
Przeczytaj!
Reklama

Sławno Wędkarze koszą brzegi stawków miejskich

Podziel się
Oceń

W sobotnie popołudnie, wędkarze z tzw. „Starego” Koła PZW Okręgu Słupskiego, zorganizowali czyn społeczny, podczas którego uporządkowali i wykosili brzegi stawków miejskich w Sławnie.

Koło wędkarskie, któremu przewodzi Jan Walkowiak, po kilkuletniej przerwie, znów jest opiekunem tych akwenów. Dzięki temu, zyskują one przyrodniczo. Okręg, do którego należy koło, prowadzi planową gospodarkę ichtiologiczną. Stawki są regularnie zarybiane. Np. kilka lat temu trafiły do nich dorodne okazy karpi, leszczy, płoci oraz innych gatunków tzw. białej ryby.

- Wykoszenie brzegów pozwoli wędkarzom na lepszy dostęp do wody, nie będą im się żyłki plątały, łatwiej będzie można „zarzucić” przynętę – wylicza Tomasz Golba – wiceprezes ds. sportu Koła PZW Okręgu Słupskiego. (sim)

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WładekTreść komentarza: 800 + i jeszcze z pieskami!Data dodania komentarza: 1.05.2026, 13:13Źródło komentarza: Spacer z psem zakończył się brutalnym atakiem. Sławieńscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcęAutor komentarza: TutejszyTreść komentarza: Polska "B" przyjechała na majówkę.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 14:31Źródło komentarza: Spacer z psem zakończył się brutalnym atakiem. Sławieńscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcęAutor komentarza: Klaudia LemiszewskaTreść komentarza: Organizatorami były dh Klaudia Lemiszewska i dh Magdalena Bińczyk, nie Karolina. Chciałabym też zaznaczyć, że tego dnia warunki atmosferyczne były niesprzyjające jednak deszczu tego dnia do południa nie było, jedynie nieprzyjemny wiatr.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 14:40Źródło komentarza: Lejkowo: Duże Kroki dla Małych Drzewek O Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Co teraz będzie z urzędem? Kto go zastąpi?Data dodania komentarza: 27.04.2026, 08:58Źródło komentarza: Mieczysław Grabowski - zastępca burmistrza Sławna przechodzi na emeryturęAutor komentarza: KibicTreść komentarza: Ktoś to odebrał z urzędu miastaData dodania komentarza: 26.04.2026, 17:19Źródło komentarza: Na stadionie w Sławnie ruszyła renowacja murawy. Czy obiekt wrócić do użytkowania?Autor komentarza: SzatkowskaTreść komentarza: Dlaczego radny i sołtys piszą rzeczy nie prawdziwe że ci państwo stracili cały dorobek swojego życia mieszkać mają gdzie bo mają domki wynajem,mają plantacje borówki mają sklep odzieżowy czyli nie są w sytuacji krytycznej jak państwo przedstawiacie .Przykro pisać ale wydaje mi się że o wiele bardziej są potrzebujący niepełnosprawne osoby.To jest zwykle naciągacto.Pozatym dom nie spłonoł tylko kotłownia.Wstyd i hańba żeby wykorzystywać wrażliwe osoby do wpłat.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 13:17Źródło komentarza: Prośba o pomoc dla pogorzelców z Domasławic!
Reklama
Reklama