Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 lipca 2025 09:13
Przeczytaj!
Reklama

Sławno: Gotowi na kulinarną ucztę? Już w ten weekend na Placu Wyszyńskiego odbędzie się I Festiwal Smaków Food Trucków w Sławnie!

Już w ten weekend szykuje się wielka, smakowita podróż! I to bez opuszczania miasta! Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy odwiedzi Sławno serwując mieszkańcom najlepsze smakołyki z odległych zakątków świata. Dania rodem z Gruzji, Chin, Meksyku czy USA zagoszczą na Placu Wyszyńskiego już 9 i 10 października. To doskonała okazja, by w gronie rodziny i przyjaciół odpocząć od codzienności.
Sławno: Gotowi na kulinarną ucztę? Już w ten weekend na Placu Wyszyńskiego odbędzie się I Festiwal Smaków Food Trucków w Sławnie!
Podziel się
Oceń

Do Sławna przyjedzie 15 restauracji na kółkach. W ich menu zasmakują fani klasyków street foodu, jak i dań orientalnych, potraw wytrawnych i deserów. Znajdą się też pozycje dla wegan i wegetarian!

Czy znacie chinkali? To gruzińskie pierogi z różnym nadzieniem i rosołkiem w środku. Jemy je rękami trzymając za twardą końcówkę, odgryzamy kawałek, wypijamy bulion i smakujemy środeczek. Pycha! A co powiecie na pulled pork? To grillowy klasyk wprost z południa Stanów Zjednoczonych. Na festiwalu nie może zabraknąć też kuchni latynoameryki. W ten weekend będziecie mogli spróbować prawdziwie meksykańskich burritos.

Co Festiwal Smaków Food Trucków ma jeszcze do zaoferowania? Azjatyckie pierożki dim sum, przygotowywane na parze. Fani kuchni chińskiej na pewno zasmakują w bułeczkach baozi. Warto podkreślić, że wiele foodtruckowych potraw dostępnych jest w wersji odpowiedniej dla wegan i wegetarian.
A na deser polecają się hiszpańskie churrosy ze słodkimi dodatkami: nutellą, cynamonem lub cukrem pudrem. Uwaga: można zdecydować się na jeden lub cały pakiet dodatków! Najmłodsi z pewnością zasmakują w świeżych owocach w czekoladzie. Organizatorzy zapewniają, że to tylko część smaków jakie będą czekać na gości!

Poniżej znajduje się pełna lista food trucków:

Wokgang – azjatyckie makarony z woka

Jack Burger – burgery

Corn Dogi z Drogi – parówki w cieście kukurydzianym

Churros Amigos – hiszpańskie paluchy z dodatkami

Świnki Trzy – kanapki z szarpaną wieprzowiną

Pan Baozi – chińskie bułeczki na parze

Fragola – świeże owoce w czekoladzie

Wyciskamy – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów

Food Cab – zapiekane buły

Wheel Meal – kuchnia tex-mex

Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące

Beef’N’Roll – burgery

Gruzin – dania kuchni gruzińskiej

Kapsalon Pomorze – klasyka holenderskiego street foodu

Para Buch – azjatyckie pierożki na parze

Czas pomiędzy konsumpcją można spędzić w strefie chill outu z muzyką i leżakami. Dla najmłodszych gości wydarzenia przygotowana będzie strefa z kolorowankami.

Całe rodziny będą mogły wziąć udział w grze terenowej, a dorośli spróbować swoich sił w zawodach jedzenia na czas.

Wspólnymi siłami gości wydarzenia, wybrany zostanie food truck, który otrzyma miano najsmaczniejszego w Sławnie.

Szczegóły:
Miejsce: Plac Wyszyńskiego, Sławno
Data: 9 i 10 października
Godziny: sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
Strona wydarzenia: facebook.com/events/878409279711906

WSTĘP WOLNY!

Partnerzy:                                                                       Partner medialny:
Miasto Sławno, Browar Amber                                        Obserwator Lokalny

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PRECZ Z PO!Treść komentarza: gonic te ściery czorne!!!Data dodania komentarza: 18.07.2025, 13:00Źródło komentarza: Kłamią, aby straszyć mieszkańców! Na tropie imigrantów.Autor komentarza: African money makerTreść komentarza: W takim razie śpimy spokojnie , w okolicy nie powstaną ośrodki dla leniwych nierobów z Afryki , nie ma zagrożenia ze strony tych nieobliczalnych za zwyczaj chorych psychicznie lub z kryminogenną historią Panów . Uffff uśmiechamy sięData dodania komentarza: 18.07.2025, 08:41Źródło komentarza: Kłamią, aby straszyć mieszkańców! Na tropie imigrantów.Autor komentarza: TutejszyTreść komentarza: Błąd Panie Redaktorze. Wiekszy cyrk jest na drogach naszego powiatu. Może ustali Pan co za "geniusz" jest odpowiedzialny za remont w środku sezonu "Lepperówki" i za brak zakończenia prac na trasie z Darłowa do Postomina. Starosta powinien tych "pracowników roku" wywalić na zbity pysk i narobić rabanu w Urzędzie Marszałkowskim i GDKiA.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 15:13Źródło komentarza: Największy ,,Dream Circus'' w Darłówku !Autor komentarza: TutejszyTreść komentarza: Błąd redaktorze,jeszcze większy cyrk to jest sytuacja na drogach w tym powiecie. Może ustalicie co za geniusze są odpowiedzialni,za remont w środku sezonu "Lepperówki" i za trwająca nadal przebudowę drogi z Darłowa do Postomina? Starosta,mimo iż wiem,że to nie jego drogi powinien tych patałachów wywalić na mordy i narobić rabanu w Urzędzie Marszałkowskim i GDKiA.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 15:08Źródło komentarza: Największy ,,Dream Circus'' w Darłówku !Autor komentarza: OnaTreść komentarza: a gdyby trafił w grupę ludzi?zabił dwoje ludzi dość morderców na drogachData dodania komentarza: 11.07.2025, 15:19Źródło komentarza: Noskowo: dwoje do trumny, dwóch do szpitala!Autor komentarza: GrazynaTreść komentarza: To inicjatywa sołtysa pana Piotra Zająca i mieszkańców Żegocina więc proszę nie przypisywać zaslug komuś innemuData dodania komentarza: 11.07.2025, 11:03Źródło komentarza: Żegocino: Pstrąg i dzik w roli głównej, a do tego świetna zabawa
Reklama
Reklama