Polanów – Nacław: śmierć Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie

  • 13.01.2020, 22:35 (aktualizacja 13.01.2020, 22:51)
  • Obserwator Lokalny
Polanów – Nacław: śmierć Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie

Wielka tragedia na drodze wojewódzkiej nr 206. Pomiędzy Nadborem a Nacławiem, w wypadku samochodowym zginął ks. Wojciech Wójtowicz - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

 

Do zdarzenia doszło po godzinie 16. Wstępnie ustalenia wskazują na to, że przyczyną wypadku była przebiegająca przez drogę sarna. Ksiądz jechał Peugeotem w stronę Polanowa. Chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem wpadł w poślizg, potrącił je, a następnie uderzył w drzewo. Poniósł śmierć na miejscu.

Na miejscu zdarzenia, interweniowali strażacy z OSP Polanów, OSP Nacław oraz JRG 2 Koszalin.

 

Na stronie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskej ukazała się informacja o śmierci księdza Wojciecha Wójtowicza, który oprócz piastowania funkcji rektora koszalińskiego seminarium, był także przewodniczącym Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

 

Ks. dr Wojciech Wójtowicz urodził się 3 grudnia 1976 roku w Miastku. Święcenia prezbiteratu przyjął 2 czerwca 2001 roku.

Jako wikariusz pracował w parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Po trzech latach posługi został przez biskupa oddelegowany na studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Ukończył je pracą doktorską w roku 2010.

Po powrocie ze studiów był m.in. duszpasterzem akademickim w Koszalinie oraz wykładowcą teologii fundamentalnej w diecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. 1 lipca 2013 roku został jego rektorem. Wykładał także w Instytucie Teologicznym w Koszalinie.

Zmarły kapłan był cenionym rekolekcjonistą, kierownikiem duchowym i teologiem.

We wrześniu 2017 roku ks. dr Wojciech Wójtowicz został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Cześć Jego Pamięci!

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe