Sławno: 15- latek znalazł portfel z gotówką. Oddał go policji

  • 13.02.2020, 20:12
  • Obserwator Lokalny
Sławno: 15- latek znalazł portfel z gotówką. Oddał go policji

Zachowanie 15 – letniego Dominika Zielińskiego ze Sławna przywraca wiarę w uczciwych ludzi. Ten młody mężczyzna, idąc jedną ze sławieńskich ulic znalazł portfel, w którym znajdowała się spora ilość gotówki. Nawet przez myśl mu nie przeszło, żeby go zatrzymać. Zgubę przekazał Policji. Dzięki wzorowej postawie młodego mężczyzny, zguba wróciła do swojego właściciela.

Za tak wspaniałą postawę nadkomisarz. Andrzej Kamoda - Komendant Powiatowy Policji w Sławnie osobiście podziękował 15 – latkowi. Jednocześnie wyraził uznanie za jego właściwą reakcję. Chłopakowi towarzyszyła jego mama.

Pokusa zawłaszczenia dla siebie znalezionych pieniędzy przez jakiegokolwiek człowieka jest ogromna, tym bardziej z uznaniem mówi się o młodych ludziach, którzy przez pryzmat znalezienia cudzej rzeczy myślą w tym momencie o jego właścicielu.

Oprócz słów podziękowań młody mężczyzna otrzymał upominki stanowiące niejako pamiątkę tego wydarzenia.

Taka postawa daje ogromną nadzieję i wiarę w drugiego człowieka, szczególnie w dobie ogólnego zobojętnienia i małej wrażliwości.       asp. Kinga Warczak

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan ze Sławna
Jan ze Sławna 14.02.2020, 21:26
Bardzo jest to chwalebne dla tego młodego człowieka. Myślę jednak że roztargniony właściciel portfela powinien odwdzięczyć się sam, że nie wspomnę o 10% od znaleźnego.

Pozostałe