Malechowskie Przedszkolaki zdalnie świętowały Dzień Ziemi!

  • 04.05.2020, 09:19
  • Obserwator Lokalny
Malechowskie Przedszkolaki  zdalnie świętowały Dzień Ziemi!
"Cały świat jest w naszych rękach! Właśnie o tym ta piosenka. Możesz dbać o cały świat chociaż masz niewiele lat!"

Dzieci z Przedszkola w Malechowie w obecnym czasie pandemii nie uczęszczają na zajęcia do przedszkola. Jednak to nie przeszkodziło całemu Zespołowi Nauczycielskiemu w tym, aby systematycznie realizować program wychowania przedszkolnego ze swoimi wychowankami.
Wszyscy nauczyciele podjęli zdalną edukację dzieci, przesyłając propozycje zabaw, zadań, ćwiczeń z zakresu każdego obszaru podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
Chcieliśmy być wsparciem dla Rodziców w tym trudnym czasie i nawiązaliśmy z nimi wspaniałą i wyjątkową współpracę. Oczywiście to, co robimy, nasze działania nigdy nie udałyby się właśnie bez Rodziców. Oni są również dla nas ogromnym wsparciem. Dziękujemy Wam, Drodzy Rodzice za codzienny trud zmagania się z nauczaniem zdalnym, za zaangażowanie, za troskę i wspieranie swoich pociech. Życzymy dużo wytrwałości, cierpliwości i nadziei, że znowu będzie jak dawniej.
Pod koniec kwietnia nasza wspólna zdalna praca toczyła się wokół tematu ekologii. 22 kwietnia uczciliśmy Światowy Dzień Ziemi! U wszystkich dzieci było zielono, ekologicznie, wesoło i fantastycznie! Planeta promieniała z radości! Przedszkolaki dowiedziały się wiele ważnych informacji o ekologicznym życiu, o recyklingu, jak dbać o przyrodę, jak oszczędzać energię i wodę. Dzieci uczyły się dbać o roślinki, sadziły drzewka, wykonały wiele ćwiczeń, zadań dotyczących segregacji odpadów, ochrony środowiska. Tego dnia sprzątały Ziemię, wykonały ciekawe prace, ubrania, biżuterię z surowców wtórnych, dając śmieciom drugie życie. Powstało bardzo dużo pięknych prac plastycznych. Słuchały i uczyły się piosenek i wierszyków o tematyce ekologicznej. Były również przytulaski do drzew, dzięki którym udało się zaczerpnąć pozytywną energię do dalszych wspaniałych działań! Wszyscy spisali się na MEDAL! Każdy przedszkolak został Przyjacielem Przyrody! Zapraszamy do fotorelacji.
Opracowała: Danuta Sieklucka

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe