Gmina Darłowo: Spłacą wszystkie zobowiązania

  • 19.12.2018, 22:58
  • Obserwator Lokalny
Gmina Darłowo:  Spłacą wszystkie zobowiązania

Gmina Darłowo w najbliższym czasie spłaci wszystkie zobowiązania kredytowe. Tak zadecydowali radni gminy Darłowo na III sesji Rady Gminy.

- Skąd taki nagły przypływ gotówki? Wiąże się to z tym, że wygraliśmy, jako gmina sprawę w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, który nakazał właścicielom wiatraków zapłacić podatek na zasadach jakie obowiązywały w roku 2017, a które budziły sprzeciw właścicieli firm wiatrakowych– mówi wójt gminy Radosław Głażewski.

Sytuacja dotyczy okresu od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r., kiedy to opodatkowana była cała elektrownia wiatrowa, a więc zarówno fundament i wieża, jak i elementy techniczne i tego okresu tyczył się spór.

Dokładnie 29 czerwca br. weszła w życie znowelizowana ustawa o odnawialnych źródłach energii, na mocy tej nowelizacji od 1 stycznia 2018 r. opodatkowane są jedynie fundamenty i maszty wiatraków, czyli jest to taka sama sytuacja jak przed rokiem 2017.

- Oczywiście cieszy nas dodatkowy wpływ środków z podatków, pozwoli nam to całkowicie spłacić zaciągnięte kredyty. Nasza sytuacja nie była zła, deficyt budżetowy oscylował na bezpiecznym poziomie, ale teraz będziemy mieli większy komfort działania– daje wójt Radosław Głażewski.

Zaległe wpływy z podatków od firm wiatrakowych to niebagatelna kwota 19 265 000 złotych.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe