Darłówko Donald Tusk rozmawiał z rybakami.

  • 07.07.2022, 18:43
  • Obserwator Lokalny
Darłówko  Donald Tusk rozmawiał z rybakami.
Wracający ze spotkania w Kołobrzegu, Donald Tusk - lider Platformy Obywatelskiej zajechał do darłowskiego portu, gdzie na nabrzeżu, w obecności lokalny władz, spotkał się z rybakami stacjonujących tu jednostek. Armatorzy pożalili się na sytuację, gdy już od kilku lat w Bałtyku nie ma ryb, które stanowiły główne źródło ich utrzymania. Między innymi chodzi o dorsze, których stado zostało bardzo mocno przetrzebione. Tu głównym winowajcą są potężne statki tzw. paszowce, które łowiąc dosłownie wszystko (także plankton) doprowadziły do zniszczenia łańcucha pokarmowego dorszy. - Obecnie odławiane dorsze są bardzo małe (kiedyś takie ryby nazywano „Bolkami” - teraz to dorsz! - mówił jeden z rybaków. - Od lat sygnalizujemy problem, ale niestety, władze obiecują, ale nic nie robią. W imieniu kolegów rybaków, proszę o pomoc – mówił Rafał Bocheński – prezes Darłowskiej Grupy Producentów Ryb i Armatorów Łodzi Rybackich.

O bardzo trudnej sytuacji mówili też przedstawiciele armatorów łodzi rekreacyjnych organizujący, jeszcze kilka lat temu, rejsy wędkarskie na dorsze. Obecnie, ze względu na wprowadzony zakaz, nie mają oni żadnych możliwości prowadzenia działalności zarobkowej.

Rozmówcy nadzieję upatrują w uruchomieniu Funduszy Unijnych, jednak, jak na razie nic nie zapowiada, aby jakieś dodatkowe środki miałby by być przeznaczone na pomoc dla nich.

- Obecnej władzy wcale nie zależy na nich, bo stanowią zbyt mały elektorat w przyszłych wyborach – podsumował spotkanie jeden z turystów przysłuchujących się dyskusji.

Dla wielu spacerujących, w tym czasie, po portowym nabrzeżu, spotkanie Donalda Tuska było okazją do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z nim.

Więcej w wydaniu papierowym Obserwatora Lokalnego z 13 lipca 2022 r.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (116)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe