Darłowo: pierwsze pożary w tym roku (aktualizacja)

  • 01.01.2019, 10:57 (aktualizacja 01.01.2019, 15:11)
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: pierwsze pożary w tym roku (aktualizacja)

Aż 7 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej interweniowało w ośrodku Jantar, w Darłówku. Strażaków, 1 stycznia 2019 r. po godzinie 8. wezwano do palącej się instalacji elektrycznej. Na miejscu okazało się, że pali się jeden z klimatyzatorów.

Sytuacja była na tyle groźna, że musiano ewakuować wszystkie osoby mieszkające w ośrodku (41) oraz 5 osób obsługi. Jeden z pracowników podtruł się czadem. Obecnie sytuacja jest już opanowana. Trwa liczenie strat.

Wcześniej, bo o godzinie 6:11 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Darłowie, przy ul. F. Chopina. Gasiło go 8 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Palił się drewniany garaż przylegający do budynku mieszkalnego, ogień przedostawał się na konstrukcję dachu budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległo: część garażowa budynku, częściowo zadaszenie budynku mieszkalnego. Straty wyceniono na kwotę 60 tys. złotych. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania pożaru prowadzi policja.

Strażacy wzywani byli też do przewróconego drzewa na trasie Pękanino – Niemica oraz zerwanej plandeki reklamowej w Darłowie.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

darłowiak
darłowiak 01.01.2019, 11:12
A pożar budynku mieszkalnego w Darłowie na Chopina.

Pozostałe