Darłowo: policjanci ratują bezdomnych, choć... ci tego nie chcą!

  • 31.01.2019, 13:31 (aktualizacja 31.01.2019, 15:07)
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: policjanci ratują bezdomnych, choć... ci tego nie chcą!

O dużym szczęściu mogą mówić dwaj bezdomni, których znaleźli policjanci z Komisariatu Policji w Darłowie. Funkcjonariusze prawdopodobnie uchronili ich przed zamarznięciem, chociaż... bezdomni nie bardzo byli zainteresowani pomocą!

W zeszłą środę sierżant Kamila Pietrzak i sierżant sztabowy Piotr Tomaszewski patrolowali teren ogródków działkowych. W jednej ze szklarni, pozbawionej części szyb, zauważyli bezdomnego mężczyznę, przykrytego jedynie ubraniami i kołdrami. Z uwagi na niskie temperatury, jego życie było zagrożone. Policjanci zaoferowali pomoc, jednak 62 – latek początkowo nie chciał z niej skorzystać. Po namowach został przewieziony do budynku socjalnego, gdzie uzyskał fachową pomoc.

Druga interwencja z udziałem tych samych funkcjonariuszy miała miejsce dzień później. Tym razem policjanci patrolowali darłowskie osiedla. W jednym z bloków, na klatce schodowej znaleźli 59 – letniego bezdomnego. On też nie chciał skorzystać ze schroniska.

Policjanci postanowili pomóc mężczyźnie w inny sposób. Z 59 – latkiem udali się na komisariat, gdzie podali mu ciepłe koce i zorganizowali ciepłe napoje. Mężczyzna nie chciał jednak skorzystać z dalszej pomocy.

 

W związku z tym, że od kilku dni obserwuje się spadek temperatury Komenda Powiatowa Policji w Sławnie zwraca się do wszystkich osób, które posiadają wiedzę o miejscach przebywania i gromadzenia się osób bezdomnych, potrzebujących pomocy, aby każdorazowo informowali dyżurnego Policji pod numerem telefonu 112.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe