Niemica: Z psem do Sądu

  • 22.02.2019, 10:36 (aktualizacja 22.02.2019, 10:45)
  • Obserwator Lokalny
Niemica: Z psem do Sądu

Po raz kolejny Straż Gminna w Malechowie prowadziła kontrole pod kątem respektowania przez właścicieli czworonogów przepisów regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie.

Po licznych zgłoszeniach mieszkańców Niemicy o psach biegających bez nadzoru w rejonie boiska piłkarskiego i rejonie szkoły, Straż Gminna ujawniła psa, który nie tylko spacerował po terenach zielonych, ale też (o zgrozo!) poruszał się drogą powiatową w kierunku szkoły.
W krótkim czasie ustalono sprawcę wykroczenia, a właściwie właściciela psa, którym okazał się mieszkaniec Niemicy. Odmówił on przyjęcia mandatu, dlatego Komendant Straży Gminnej w Malechowie skierował wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Koszalinie.

 

Zgodnie z treścią § 15 do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe należy m.in.:
• zabezpieczenie nieruchomości, na których utrzymywane są zwierzęta, a także lokali, w których przebywają zwierzęta, w sposób uniemożliwiający niekontrolowane wydostanie się zwierzęcia na zewnątrz.

Zgodnie z § 16:
• na tereny przeznaczone do wspólnego użytku zwierzęta domowe, w szczególności psy, należy wyprowadzać na uwięzi, a psy raz uznawanych za agresywne lub psy wzbudzające zagrożenie, także w kagańcu.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarek
Jarek 22.02.2019, 20:51
Sprawa trafila do sądu i tylko panstwo zarobi a gmina malechowo ma tylko zajęcie. I dalej utrzymujemu darmozjada komendanta strazy gminnej.brawo PAnie wojcie.
NIEMICA
NIEMICA 22.02.2019, 10:49
BRAWO STRAŻ WIEJSKA

Pozostałe