Łapią paliwowych oszustów

  • 28.02.2019, 15:12
  • Obserwator Lokalny
Łapią paliwowych oszustów

     • Blokada środków na rachunku bankowym o łącznej wartości 1,8 mln zł. to efekt wykrycia nieprawidłowości w obrocie paliwami.
     • Kwoty zobowiązań w podatku od towarów i usług  nierzetelnego podmiotu wynoszą ok. 18 milionów zł.

Pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie we współpracy z Krajową Administracją Skarbową ds. STIR namierzyli firmę nabywającą paliwo na wielką skalę w krajach Unii Europejskiej. Firma ta dokonywała odsprzedaży paliwa na tzw. słupy, tj. znikających podatników. Wszystko po to, aby uniknąć zapłacenia podatku od towarów i usług.
W wyniku dokonanej przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej blokady rachunków bankowych dwóch podmiotów funkcjonujących w ramach powyższej struktury zablokowano środki o łącznej wartości 1,8 mln zł.Funkcjonariusze KAS przeprowadzili szereg przeszukań na terenie kraju celem zabezpieczenie materiału dowodowego w sprawie. W efekcie dokonanych przeszukań zajęto obszerną dokumentację finansowo - księgową firm objętych śledztwem, co pozwoli na dalsze analizy mechanizmów procederu.
Zebrany przez Krajową Administrację Skarbową materiał dowodowy, wskazuje, że podmioty biorące udział w fikcyjnym obrocie paliwem naraziły Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Wartość obrotu w ramach transakcji łańcuchowych w okresie dziewięciu miesięcy to ponad 85 milionów zł.
Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wszczął wobec nich kontrolę celno-skarbową. Przybliżone kwoty zobowiązań w podatku od towarów i usług stanowią około 18 milionów zł. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Sprawę prowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe