Żukowo pomysłami tętniące...

  • 4.03.2019, 22:05
  • Obserwator Lokalny
Żukowo pomysłami tętniące...

Wystawą w holu Szkoły Podstawowej w Żukowie, zakończył się projekt Wiejska Akademia Sztuk Pięknych.

Realizowany był dzięki grantowi uzyskanemu przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Żukowo, Łętowo, Brzeście „Mała Ojczyzna” od koncernu chemicznego Henkel.

W zajęciach wzięło łącznie udział 40 uczestników z trzech grup wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli.

Pod czujnym okiem specjalistek z Poznania (artystki plastyka i architekta) powstawały prace, które teraz można podziwiać w holu szkoły.

Na wernisaż prac przybyła spora liczba mieszkańców Żukowa i okolicznych wsi, nauczyciele, radni gminni i powiatowi oraz Ryszard Stachowiak - wójt gminy Sławno, a także jego kontrkandydat w ostatnich wyborach – Robert Stępień.

W Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Żukowo, Łętowo, Brzeście „Mała Ojczyzna”, pozyskiwaniem grantów, pisaniem projektów i ich rozliczaniem zajmuje się Karolina Kądziołka – była dyrektor SP w Żukowie.

- Ten projekt trwał przez pięć dni. Spotykaliśmy się tu, w szkole. Tu powstawały prawie wszystkie prace (oprócz tych wykonanych specjalną techniką na sali wiejskiej) – mówi Karolina Kądziołka. - Oprócz Wiejskiej Akademii Sztuk Pięknych, w ostatnim czasie, nasze Stowarzyszenie realizowało lub realizuje jeszcze kilka innych projektów. Między innymi są to "Chcę i potrafię ratować..." dofinansowany przez Fundację "Orlen - Dar Serca" oraz projekt "Złap upcyklingowego bakcyla" dofinansowany przez Darłowskie Centrum Wolontariatu – dodaje.

Na wiosnę Stowarzyszenie planuje powtórzenie warsztatów w plenerze. Chcą otworzyć w Żukowie "Galerię na płocie", gdzie wyeksponowane zostaną obrazy uczestników warsztatów wykonanych techniką Action painting. Będzie to atrakcja dla mieszkańców i gości. Już teraz zapraszamy. (sim)

 

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe