Sławno: Utworzyli Środkowopomorskie Centrum Transportu Ratowniczego

  • 01.04.2019, 13:43
  • (sim)
Sławno: Utworzyli Środkowopomorskie Centrum Transportu Ratowniczego

Mieszkańców Sławna zaskoczyło aż 7 karetek pogotowia ratunkowego stojących przed siedzibą firmy Falk przy ulicy Koszalińskiej.
Dwie miały oznaczenie Falk, 5 – Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Zapytałem o co chodzi? Okazało się, że dobre położenie Sławna, w środku drogi pomiędzy Koszalinem a Słupskiem sprawiło, że postanowiono w naszym mieście utworzyć Środkowopomorskie Centrum Transportu Ratowniczego, dla sąsiadujących powiatów z pomorskiego i zachodniopomorskiego.
- Ze Sławna jest ta sama odległość do szpitali i w Koszalinie, i w Słupsku. W nagłych przypadkach, karetki stąd dużo szybciej dowiozą do tych placówek, niż z innych miejsc – usłyszałem w WSPR w Szczecinie.

(sim)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktosik
Ktosik 02.04.2019, 05:56
Co to za brednie nagadał WSPR jakie środkowo pomorskie centrum ? Poprostu poprzez zmianę ustawy prywatny podmiot jakim jest falck znika z rynku sławieńskie pogotowie przejął Szczecin. Ratownicy mają gorsze stawki godzinowe niż oferował prywatny falck jeszcze trochę i nie będzie ratownikow do pracy. Ot cała zmiana na lepsze.
Osobapotrzebujaca
Osobapotrzebujaca 01.04.2019, 21:04
Szkoda ze panowie niemili....jak by za karę pracowali
Terry
Terry 01.04.2019, 14:47
Do koszalina jest dalej ....

Pozostałe