Postomino: Podpisali umowy na działania kulturalne

  • 06.04.2019, 14:00
  • Obserwator Lokalny
Postomino: Podpisali umowy na działania kulturalne

W czwartek, 4 kwietnia 2019 roku, w Urzędzie Gminy Postomino podpisano umowy w zakresie upowszechniania działań kulturalnych przez organizacje pozarządowe w ramach Programu Współpracy Gminy Postomino z organizacjami pozarządowymi w roku 2019.
W ramach konkursu wsparcie uzyskało 5 organizacji:
• Koło Gospodyń Wiejskich w Naćmierzu na realizację działania „Piękno w domu i w zagrodzie” polegającego  na organizacji warsztatów związanych z uprawą i pielęgnowaniem roślin w ogrodach przydomowych oraz warsztatów kulinarnych wraz z carving-iem. Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w tematycznej wycieczce do Dobrzycy na kulinarny festiwal kwiatów.
• Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej”  na realizację działania pn.: „W tradycji siła” polegającego na organizacji spotkań tematycznych dla seniorów, wraz z przeprowadzeniem warsztatów artystycznych i wycieczką do Warszawy.
• Nadmorskie Koło Gospodyń Wiejskich w Rusinowie na realizację działania „Aktywizacja społeczności lokalnej” polegającego na organizacji warsztatów florystycznych  oraz wycieczki do Malborka.
• Koło Gospodyń Wiejskich „Aksamitki” we Wszedzieniu na realizację działania pn.: „Wysoka kultura na wsi”, w ramach którego zostaną przeprowadzone warsztaty rękodzielnicze, wyjazd kulturalny do teatru do  Słupska, prezentacja na dożynkach gminnych oraz organizacja spotkania dla osób starszych.
• Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo „RAZEM” w Korlinie na działanie „Korlino Kulturą Zaczarowane”. Projekt polega na realizacji warsztatów artystycznych oraz wycieczek do Poznania, Słupska i może do Gdańska.
Po raz pierwszy aż tyle organizacji pozarządowych podpisało umowy w zakresie upowszechniania działań kulturalnych, z czego się bardzo cieszymy. Łącznie dofinansowanie z budżetu Gminy Postomino na realizację zadań wyniesie 30 000,00 zł.

Życzymy powodzenia w realizacji projektów.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe