Upał zabija! Samochód jak piekarnik

  • 04.07.2019, 07:56
  • Obserwator Lokalny
Upał zabija! Samochód jak piekarnik

170ºC - do takiej, a nawet wyższej temperatury nagrzewa się m.in. samochodowa deska rozdzielcza, podczas słonecznych upałów.
Wystarczy pozostawić samochód na 30 minut w słońcu, aby temperatura powietrza w pojeździe wzrosła do niewyobrażalnych wartości. W przestrzeni internetowej krąży wiele filmów pokazujących, jak kierowcy pieką na desce rozdzielczej ciasteczka, czy też smażą na niej jajko.
Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w tak nagrzanym aucie stwarza ogromne zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie w tym zakresie oraz czujność osób postronnych. Chwila zapomnienia może mieć tragiczny finał, wystarczy kilkanaście minut, by zamknięty szczelnie pojazd stał się śmiertelną pułapką.
Jeżeli widzisz małe dziecko lub zwierzę siedzące w zamkniętym samochodzie, a obok nie ma opiekuna - nie bój się reagować. W takiej sytuacji, jeśli samochód jest zamknięty, masz prawo, a nawet obowiązek wybić szybę samochodu.
Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia zamkniętego w rozgrzanym aucie kwalifikuje się jako narażenie zdrowia bądź życia. Jeśli będziesz świadkiem takich sytuacji - wzywaj pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe