Centrum Edukacji Morskiej i Rybackiej będzie izbą tradycji rybackiej, w której prowadzone będą warsztaty kulinarne, edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Głównym celem utworzenia takiego miejsca jest – jak czytamy na stronach DLGR-u – potrzeba utrwalania rybackiego dziedzictwa kulturowego oraz upowszechniania wiedzy o Morzu Bałtyckim.
Projekt zakłada budowę przy skrzyżowaniu ul. Wilków Morskich trzykondygnacyjnego budynku z poddaszem, który przystosowany będzie do przewidzianego przeznaczenia, m.in. organizacji spotkań, wykładów i prezentacji dotyczących działalności usługowej portu, jak również całej gospodarki morskiej. Działalność prowadzona w obiekcie skupiona będzie na prowadzeniu usług edukacyjnych i promocyjnych adresowanych do mieszkańców obszaru nadmorskiego i turystów.
Projektowany budynek będzie posiadał dwa ogólnodostępne wejścia z zewnątrz zlokalizowane na przeciwległych ścianach – wejście od strony ulicy Wilków Morskich oraz wejście od strony nabrzeża i sąsiedniej wiaty targowej. Na parterze zaprojektowano m.in. jednoprzestrzenną główną salę wielofunkcyjną przeznaczoną na organizację wystaw multimedialnych, warsztatów i spotkań edukacyjnych oraz konferencji i wykładów. Przewiduje się maksymalnie 56 osób korzystających jednocześnie z sali. Na kondygnacji piętra zaprojektowano pomieszczenia biurowe pomieszczenia pracy stałych pracowników budynku oraz małą salę konferencyjną. Na piętrze zlokalizowano również zaplecze socjalne oraz dwa węzły sanitarne.
Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2022 r. Całkowity jej koszt wynosi ok. 2,3 mln zł.
Podpisanie umowy z firmą „Olszewski i Synowie” ze Sławna na budowę Centrum Edukacji Morskiej i Rybackiej.
Na zdjęciu: Arkadiusz Klimowicz, Andrzej Olszewski, Wojciech Wiśniowski i Rafał Radzikowski
Napisz komentarz
Komentarze