Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 20 maja 2025 06:08
Przeczytaj!
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna – dobry pomysł na oszczędności

Jeszcze do niedawna technologia pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, takich jak na przykład promienie słoneczne była nieosiągalna dla prywatnego inwestora. Była to domena firm, chcących iść z duchem czasu i dywersyfikować źródła energii oraz zmniejszania kosztów prowadzenia działalności. Od kilku lat można dostrzec wyraźny trend polegający na znacznej obniżce cen tego typu rozwiązań oraz wielu rodzajach dotacji i korzystnego finansowania, które znacznie obniżyło „próg wejścia” w tę inwestycję. Dzięki temu, instalacje fotowoltaiczne lądują na dachach domów, gospodarstw rolnych lub nawet przydomowych ogródkach i przyczyniają się wydatnie do znacznego obniżenia kosztów energii i ogrzewania. Dzięki wykorzystaniu najwydajniejszych i niezawodnych rozwiązań to właśnie oferta Enerii jest zdecydowanie warta polecenia wszystkim, którzy rozważają „wejście” w fotowoltaikę.
  • 03.02.2022 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Instalacja fotowoltaiczna – dobry pomysł na oszczędności

Jak przeczytamy na stronie eneria.pl - energia ze źródeł odnawialnych może być dostępna dla każdego.

Jaką instalację fotowoltaiczną wybrać?

Jeśli rozważamy inwestycję w instalację fotowoltaiczną, w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie przeanalizować zapotrzebowanie energetyczne. Czy montujemy panele na potrzeby domowe? Czy chodzi o zasilenie dużego gospodarstwa rolnego? A może chodzi nam o wsparcie niewielkiego warsztatu w garażu? W każdym przypadku potrzeby będą nieco inne. Dodatkowo, wśród decyzji, które trzeba jeszcze podjąć pozostaje kwestia tego, czy instalacja ma się znaleźć na dachu, czy na ziemi. Kto nam ją zamontuje? Jakie urządzenia są szczególnie polecane? Precyzyjne określenie potrzeb ma kluczowe znaczenie z wielu powodów, ale jednym z nich jest polski stan prawny. Obecnie tak zwany prosument, czyli osoba prywatna produkująca prąd dzięki własnej instalacji słonecznej może rozliczać się z energii wyłącznie bezgotówkowo, do 80% mocy, którą sama przekazuje do sieci. Każda nadwyżka wyprodukowanej energii po roku po prostu przepadnie, więc inwestycja w większą elektrownię słoneczną niż rzeczywiście wynika to z potrzeb będzie pozbawiona sensu. Specjaliści Enerii pomogą w odpowiednim doborze komponentów i dokonają gruntownego audytu energetycznego, który powinien być podstawą wszelkich inwestycji.

Fotowoltaika w domu

Nasze warunki klimatyczne są dość korzystne dla tego typu rozwiązań. Poprawnie dobrana i wdrożona instalacja może pomóc obniżyć rachunki za energię nawet o kilkaset złotych. Już 1 kWp zainstalowanej mocy to ponad 1000 kWh. Żeby wyprodukować odpowiednią ilość mocy zbudować odpowiedniej wielkości instalację. W wielu przypadkach ograniczeniem może być na przykład powierzchnia dachu, dlatego warto rozważyć także budowę fotowoltaiki w przydomowym ogrodzie. Obecne standardy to minimum panele mające 2 metry długości i metr szerokości. Minimalna powierzchnia potrzebna do instalacji 1kWp to co najmniej 4,5 m2. Mowa jest jednak o modułach 400W. Mocniejsze potrzebują nieco więcej miejsca. Oczywiście można dokonywać wszelkich obliczeń na własną rękę, jednak poważni wykonawcy zawsze dokonają gruntownych audytów, które pozwolą na uniknięcie błędów i wdrożenie w pełni sprawnej i wydajnej instalacji fotowoltaicznej. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej https://eneria.pl/oferta/energia-odnawialna/fotowoltaika/.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BudowlaniecTreść komentarza: Podanie ręki Stępniowi wstyd. O co chłopie walczyłeś.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 14:15Źródło komentarza: 80 lat OSP WrześnicaAutor komentarza: Janusz TraczTreść komentarza: Za okradanie gminy .Data dodania komentarza: 11.05.2025, 18:44Źródło komentarza: Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójtaAutor komentarza: RyśTreść komentarza: Bez niego wójt upadnie i to dobra wiadomośćData dodania komentarza: 9.05.2025, 20:10Źródło komentarza: Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójtaAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Takie informacje masz chyba z rynku Anno. To był super facet pomocny kto go poznał wie że to nieprawda a mówić zawsze bedaData dodania komentarza: 9.05.2025, 06:49Źródło komentarza: Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójtaAutor komentarza: sędzia.ANNA Maria WesołowskaTreść komentarza: narobił przekrętów za tamtego wójta to go pogonił, a teraz obecny wójt pogonił za machlojki .Data dodania komentarza: 8.05.2025, 11:06Źródło komentarza: Gmina Sławno: Patryk Sienkiewicz już nie jest zastępcą wójtaAutor komentarza: anonimowy uczestnikTreść komentarza: Widać stronniczość "redaktora". Nie słyszałem sprzeciwu u starszych wobec kandydata. Transparent może był widoczny ze dwie minuty który był podniesiony na długo przed wystąpieniem kandydata.Data dodania komentarza: 8.05.2025, 08:20Źródło komentarza: Mentzen w Sławnie - przeważała szkolna młodzież
Reklama
Reklama