Najczęstsze błędy podczas wyboru prywatnego detektywa
Usługi detektywistyczne to nie przelewki. Zazwyczaj powierzamy im nasze dyskretne informacje, poufne rzeczy, dlatego powinna być to osoba pewna, profesjonalna. Jednak jak pokazują statystki, bardzo często decydujemy się na detektywa pierwszego z brzegu. Nie czytamy opinii, nie sprawdzamy jego licencji. Chcemy załatwić sprawę jak najszybciej, zanim się rozmyślimy i popełniamy pierwszy podstawowy błąd.
Drugim błędem jest wybieranie detektywa na oko. Zamiast zwracać uwagę na aparycję konkretnego detektywa oraz na opisy fascynujących urządzeń, które wykorzystuje podczas swojej pracy, powinniśmy raczej sprawdzić jego doświadczenie w różnych kwestiach, preferowane przez niego sprawy, a także opinie na jego temat.
Spotkanie z detektywem z pewnością nie powinno odbywać się w kawiarni. Profesjonalny detektyw zaprosi nas do swojego biura, gdzie będziemy mogli streścić swoją sprawę, z jaką przychodzimy. Warto o tym pamiętać, ponieważ nawet najbardziej profesjonalnie przedstawiający się detektyw snujący przed nami wizję szybko rozwiązanej sprawy może być niczym strzał w kolano.
Realne sprawdzenie konkretnego człowieka, nawet jeśli podaje się za najbardziej skutecznego detektywa jest kluczowe. Nie powinniśmy zdradzać swoich związkowych sekretów, zwłaszcza jeśli jest to osoba niesprawdzona. Może się to dla nas bardzo źle skończyć.
Czego jeszcze nie robić?
Decydując się na pomoc detektywa, z pewnością należy unikać tanich agencji. Cennik biura detektywistycznego powinien charakteryzować się elastycznością, ponieważ tak naprawdę każda sprawa jest inna. Ceny więc powinny zostać dostosowane do tego, czego oczekuje dany klient, w jakich porach detektyw będzie pracował i jakie narzędzia do jego pracy będą potrzebne.
Nie warto także bagatelizować braku licencji. Jest ona bardzo ważna, ponieważ podkreśla, iż ta konkretna agencja czy ten detektyw jest w stanie dobrze wykonywać swoją pracę, ponieważ został sprawdzony pod różnymi względami.