Bardzo łatwa instalacja
Dużą zaletą pomp hydroforowych jest to, że z instalacją poradzi sobie nawet osoba mająca tylko podstawowe umiejętności hydrauliczne. Nie trzeba więc korzystać z usługi fachowca, co w przypadku pompy głębinowej może się okazać konieczne. Na „dzień dobry” oszczędzamy więc nawet kilkaset złotych.
Bezpośredni dostęp do pompy
To ważna zaleta w sytuacji, gdy chcemy np. zdemontować pompę, odpowietrzyć ją czy wykonać jakąś drobną naprawę. Bezpośredni dostęp do pompy hydroforowej bardzo ułatwia takie czynności, a już zwłaszcza wtedy, gdy urządzenie znajduje się w budynku mieszkalnym (np. w kotłowni, piwnicy etc.). Demontaż pompy głębinowej jest zdecydowanie bardziej kłopotliwy.
Atrakcyjna cena
Pompy hydroforowe są wyraźnie tańsze od modeli głębinowych o zbliżonych parametrach roboczych. Porządną pompę do domowych zastosowań można kupić za mniej niż 500 złotych – przykładem mogą być tutaj popularne modele Omnigena z rodziny MHI. Nic dziwnego, że to właśnie pompy samozasysające cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród właścicieli ogródków działkowych. To również dobre rozwiązanie na czas budowy, kiedy nie chcemy jeszcze inwestować w docelową pompę głębinową.
Uniwersalność
Pompy hydroforowe mają swoje ograniczenia, wynikające przede wszystkim z maksymalnej głębokości zasysania wody wynoszącej do 8 metrów (lub do 9 metrów w przypadku modeli ESPA oraz wybranych Pedrollo). Pomimo tego śmiało można je uznać za urządzenia dość uniwersalne, które sprawdzają się zarówno do tłoczenia wody na cele bytowe i spożywcze, jak i do nawadniania ogrodu czy zasilania placu budowy.
Możliwość bezproblemowego schowania pompy na zimę
Tę zaletę docenią głównie właściciele działek rekreacyjnych, którzy siłą rzeczy w sezonie zimowym nie korzystają z wody do podlewania. W takiej sytuacji pompa hydroforowa powinna zostać zdemontowana i przechowana w pomieszczeniu, w którym temperatura nie spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Dzięki łatwemu dostępowi nie będzie z tym żadnego problemu. Co więcej, pompę można szybko zdemontować np. pod koniec weekendu, aby w ten sposób wyeliminować ryzyko kradzieży.
Niezawodność
Mocną stroną pomp hydroforowych jest prostota konstrukcji. Dużo tutaj oczywiście zależy od jakości wykonania urządzenia, jednak jeśli zainwestujemy w markowy produkt, to pompa powinna posłużyć przez wiele lat i nie sprawiać żadnych problemów – zwłaszcza, że nie pracuje w tak trudnych warunkach środowiskowych, jak pompa głębinowa.
Szeroki wybór pomp hydroforowych do domu, firmy i na działkę znajdziesz w sklepie internetowym sklep-hydros.pl, którego eksperci bezpłatnie pomogą Ci w wyborze odpowiedniego modelu.